Білопільська районна рада

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

Звіт про роботу по запобіганню та протидії корупції

Печать
Звіт про роботу по запобіганню та протидії корупції у виконавчому апараті Білопільської районної ради за 2018 рік

 

На виконання Закону України «Про запобігання корупції», Постанов Кабінету Міністрів України від 04 березня 2013 р. № 706 «Питання запобігання та виявлення корупції», від 29 квітня 2015 р. № 265 «Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки», інших нормативно-правових актів антикорупційного законодавства у виконавчому апараті Білопільської районної ради протягом звітного періоду вживалися заходи, спрямовані на їх безумовне та чітке виконання.
Працівники відділу правового забезпечення та організаційної роботи, а також уповноважена особа з питань запобігання корупції у звітному періоді постійно ознайомлювали та надавали роз’яснення норм чинного антикорупційного законодавства на вимогу керівників районної ради, посадових осіб виконавчого апарату районної ради, депутатів районної ради та керівників комунальних установ.
З метою запобігання виникнення конфлікту інтересів та запобігання корупційним ризикам керівникам відділів виконавчого апарату районної ради, керівникам комунальних установ на апаратних нарадах наголошувалось на безумовному дотриманні вимог антикорупційного законодавства при виконанні посадових обов’язків, надавалась практична допомога з боку безпосередніх керівників посадових осіб в реалізації поставлених завдань.
Для працівників виконавчого апарату районної ради та депутатів районної ради проведено навчання із вивчення та роз’яснення антикорупційного законодавства, у тому числі Закону України «Про запобігання корупції», а також щодо недопущення виникнення та врегулювання конфлікту інтересів.
В білетах на іспитах по прийому претендентів на службу в органах місцевого самоврядування обов’язковими є питання на знання антикорупційного законодавства України. Особи, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування ознайомлюються із обмеженнями, установленими Законом України «Про запобігання корупції» та із загальними правилами поведінки.
Керівниками відділів виконавчого апарату районної ради та уповноваженою особою фактів конфлікту інтересів та корупційних ризиків у діяльності працівників виконавчого апарату не виявлено.
Забезпечено доведення до суб’єктів декларування, а саме посадових осіб виконавчого апарату районної ради, керівників комунальних установ, які здійснюють організаційно-розпорядчі функції, депутатів Білопільської районної ради сьомого скликання інформації про своєчасність подання електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю та на дотриманні вимоги законодавства щодо інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента, а також про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування.
Проведено моніторинг електронних декларацій посадових осіб місцевого самоврядування Білопільської районної ради за 2018 рік шляхом пошуку та перегляду інформації в публічній частині Єдиного державного реєстру декларацій осіб на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції протягом 10 робочих днів з граничної дати подання таких декларацій..
Протягом звітного періоду  на офіційному веб-порталі (сайті) Білопільської районної ради  у рубриці «Запобігання проявам корупції»  постійно оприлюднювалася інформація щодо запобігання корупції, в тому числі поповнювалися та систематично оновлювалися антикорупційні матеріали рубрики.
Забезпечено функціонування механізмів зворотного зв’язку з громадськістю щодо повідомлень про факти корупційних правопорушень шляхом функціонування існуючої постійно діючої електронної поштової адреси для повідомлень: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .
За звітний період  посадові особи виконавчого апарату районної ради до відповідальності за здійснення корупційних правопорушень не притягувались.
З метою проведення громадської антикорупційної експертизи забезпечено постійний доступ громадськості до проектів нормативно-правових актів районної ради шляхом розміщення їх на офіційному веб-сайті. Звернення громадськості, у яких повідомляється про можливе порушення чинного антикорупційного законодавства, у тому числі і анонімні повідомлення протягом звітного періоду не надходили.
Суб’єктам звернення до виконавчого апарату районної ради надавалась своєчасна достовірна, у повному обсязі інформація, яка підлягає наданню відповідно до законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян».
Протягом звітного періоду діяльність виконавчого апарату Білопільської районної ради була спрямована на ефективну та безумовну реалізацію норм Закону України «Про запобігання корупції» та пов’язаних із цим Законом підзаконних нормативно-правових актів.


Консультант загального відділу виконавчого
апарату Білопільської районної ради                                               І.М. Сегида