• Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта

Рішення 16 сесії, 5 скликання

Печать
БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
С
УМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                           м. Білопілля

Про інформацію районної виборчої
комісії про заміщення депутата
районної ради від районної організації
політичної партії «Народний Союз Наша
Україна»

Розглянувши інформацію районної територіальної виборчої комісії від 30.112007 № 4, на підставі частини 1 статті 78 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», частини 1 статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

Інформацію районної виборчої комісії про заміщення депутата районної ради від районної організації політичної партії «Народний Союз Наша Україна» Охріменка В. В. на Юрченка Миколу Павловича, 1959 року народження, громадянина України, директора малого приватного підприємства «Заготівельник», члена політичної партії «Народний Союз Наша Україна», який є наступним за черговістю кандидатом у депутати районної ради згідно виборчого списку взяти до відома.Голова районної ради                                      С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
С
УМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                   м. Білопілля

Про внесення змін до рішення
районної ради від 27.04.2006
«Про обрання постійних
комісій районної ради»


В зв’язку зі змінами у депутатському складі районної ради, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 43, статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

1.Внести зміни до пункту 1.4 рішення районної ради від 27.04.2006 «Про обрання постійних комісій районної ради»:

1.1.Головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, прав жінок та соціального захисту населення обрати Мартиненка Юрія Івановича, виконуючого обов’язки головного лікаря комунального закладу Білопільської районної ради «Білопільська центральна районна лікарня».

1.2.Ввести до складу постійної комісії Юрченка Миколу Павловича, депутата районної ради, директора малого приватного підприємства «Заготівельник», членом комісії.


Голова районної ради                                   С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                  м. Білопілля

Про внесення доповнень
до Регламенту роботи
Білопільської районної ради


На підставі пункту 5 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада вирішила :

Внести до Регламенту роботи Білопільської районної ради (далі - Регламент) доповнення у вигляді:

1.Пункту 9.211 Розділу IХ Регламенту, виклавши його в наступній редакції:
„9.211.Проекти рішень, запропоновані для розгляду на пленарному засіданні сесії ради, в тому числі і позачергової, можуть ставитися на голосування без попередньої роздачі депутатам текстів останніх на паперових носіях.

Голосування по проекту рішення в такому випадку проводиться після його проголошення головуючим на сесії та виступу доповідача (доповідачів).”

2.Абзацу 2 пункту 11.18 Розділу ХІ Регламенту, виклавши його в наступній редакції:

„Контроль за отриманням депутатами проектів рішень покладається на голів постійних комісій ради.”

3.Пункту 11.19 Розділу ХІ Регламенту, виклавши його в наступній редакції:

„11.19.Голова районної ради визначає необхідний для роздрукування та надання депутатам перелік проектів рішень, що вносяться на розгляд сесії районної ради, в тому числі і позачергової.”

4.Пункту 11.20 Розділу ХІ Регламенту, виклавши його в наступній редакції:

„11.20.Депутати можуть отримати проекти рішень з питань, що вносяться на розгляд сесії ради, у загальному відділі виконавчого апарату ради не раніше ніж за 5 діб до проведення пленарного засідання.

Дане положення не стосується позачергової сесії районної ради.”

Голова районної ради                                    С. І. Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                м. Білопілля

Про внесення змін до
Положення про Почесну Грамоту
Білопільської районної ради

З метою відзначення сумлінної праці жителів та почесних гостей Білопільського району, їх внеску у справу соціально-економічного, культурного розвитку району, підвищення ролі праці в житті суспільства, на підставі частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

1.Внести зміни до п.11 Положення про Почесну Грамоту Білопільської районної ради, затверджене рішенням районної ради від 15.12.2006 „Про відзнаки Білопільської районної ради”, виклавши його в новій редакції:
„11.Нагородженим Почесною Грамотою Білопільської районної ради виплачується грошова винагорода в сумі 300 гривень за рахунок коштів загального фонду районного бюджету з урахуванням проведених утримань.”

2.Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (Нікітенко О.В.) при формуванні районного бюджету на 2008 рік запланувати на виконання даного рішення кошти в сумі 10 000 гривень.


Голова районної ради                                  С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                м. Білопілля

Про призначення головного лікаря
комунального закладу Білопільської
районної ради „Білопільська центральна
районна лікарня”

На підставі пункту 20 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 2.4 Порядку призначення і звільнення з посад керівників підприємств, установ та закладів права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Білопільського району та укладення з ними контрактів, затвердженого рішенням районної ради від 08.12.05, пункту 5.1 Статуту комунального закладу Білопільської районної ради „Білопільська центральна районна лікарня”, погодження управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації (лист від 18.12.07 № 2490), районна рада вирішила:

1.Призначити з 21 грудня 2007 року головним лікарем комунального закладу Білопільської районної ради „Білопільська центральна районна лікарня” Мартиненка Юрія Івановича.

2.Голові районної ради Дворнику С.І. до 01 січня 2008 року укласти контракт з головним лікарем комунального закладу Білопільської районної ради „Білопільська центральна районна лікарня”.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради мандатну, з питань регламенту, законності, правопорядку та територіального устрою (Гончаров М.І.).


Голова районної ради                                   С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                м. Білопілля

Про затвердження технічної документації
з нормативної грошової оцінки земельної ділянки
ПП Бирченко Оксані Анатоліївні (землі
промисловості) на території Ворожбянської
міської ради Білопільського району
Сумської областіНа підставі пункту 21 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 23 Закону України «Про оцінку земель», розглянувши технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки ( на якій розташовані викуплені будівлі колишнього Ворожбянського заводу будівельних матеріалів) г приватному підприємцю Бирченко Оксані Анатоліївні (землі промисловості) на території Ворожбянської міської ради Білопільського району Сумської області, районна рада вирішила:

1.Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки приватному підприємцю Бирченко Оксані Анатоліївні (землі промисловості) на території Ворожбянської міської ради Білопільського району Сумської області.

2.Дані грошової оцінки є базою для нарахування земельного податку та використовуються при складанні цивільно – правових угод.


Голова районної ради                                   С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                м. Білопілля

Про надання згоди на списання
очисних споруд центральної
районної лікарні

Відповідно до пункту 5 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи звернення комунального закладу районної ради «Білопільська центральна районна лікарня» про списання з балансу центральної районної лікарні очисних споруд, які експлуатуються з 1975 року, відповідно до висновків інвентаризаційної комісії та актів на списання основних засобів від 12.12.2007 року, вийшли з ладу від довгострокової експлуатації, розвалилися, непридатні до подальшого використання та за призначенням не використовуються, районна рада вирішила:

1.Надати згоду на списання очисних споруд центральної районної лікарні, а саме:
- цегляного септика, балансовою вартістю 2980 грн.;
- вигріба на 30 куб. м., балансовою вартістю 5513 грн.;
- грязевідстійника, балансовою вартістю 2509 грн.

2.Відділу комунального майна виконавчого апарату районної ради (Филоненко Р.П.) та комунальному закладу районної ради «Білопільська центральна районна лікарня» (Мартиненко Ю.І.) провести списання вищевказаних основних засобів згідно чинного законодавства.

3.Організацію виконання даного рішення покласти на начальника відділу комунального майна виконавчого апарату районної ради Филоненко Р.П.

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами права комунальної власності (Чібарь Ю.В.).


Голова районної ради                                    С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                               м. Білопілля

Про перелік об’єктів спільної
власності територіальних
громад сіл, селищ, міст району,
які пропонуються до приватизації
у 2008 році

На підставі пункту 5 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 4 Закону України « Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», враховуючи лист відділу освіти районної державної адміністрації та Павлівської сільської ради, районна рада вирішила:

1.Затвердити перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району, які пропонуються до приватизації у 2008 році (додається).
2. Надати будівлі майстерні Павлівської ЗОШ 1-Ш ступенів статус нежитлової будівлі.
3.Надати згоду на приватизацію нежитлової будівлі загальною площею 158,9 кв. м за адресою: Білопільський р-н, с. Павлівка, вул. 1 Травня, б/н, балансовою вартістю станом на 01.11.2007 року 22413 грн.
4.Визначити спосіб приватизації об’єкта – аукціон.
5.Доручити відділам комунального майна та правового забезпечення виконавчого апарату районної ради, відділу освіти районної державної адміністрації здійснити приватизацію вищевказаного об’єкта, відповідно до чинного законодавства України.
6.Організацію виконання даного рішення покласти на відділи комунального майна та правового забезпечення виконавчого апарату районної ради (Филоненко Р.П., Усенко О.В.).
7.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами права комунальної власності (Чібарь Ю.В.).


Голова районної ради                     С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                         м. Білопілля

Про безоплатну передачу стадіону
ім.Ю.Білонога з господарськими
будівлями із комунальної власності
Білопільської міської територіальної
громади до спільної власності територіальних
громад сіл, селищ, міст району

Керуючись пунктом 5 статті 60 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні” та враховуючи згоду Білопільської міської ради на передачу стадіону ім.Ю.Білонога з господарськими будівлями, надану рішенням міської ради від 16.11.2007, районна рада вирішила:

1. Надати згоду на безоплатну передачу стадіону ім.Ю.Білонога з господарськими будівлями із комунальної власності Білопільської міської територіальної громади до спільної власності територіальних громад сіл,селищ,міст району, з 01 січня 2008 року.

2. Передати стадіон ім. Ю.Білонога з господарськими будівлями з 01 січня 2008 року в оперативне управління з постановкою на баланс комунальній установі районної ради „Білопільський районний центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх”, з укладанням договору на закріплення майна.

3. Відділу комунального майна виконавчого апарату районної ради (Филоненко Р.П.) та комунальній установі районної ради „ Білопільський районний центр фізичного здоров’я населення „ Спорт для всіх” ( Бересток П.М.) здійснити приймання-передавання стадіону ім.Ю.Білонога з господарськими будівлями, відповідно до чинного законодавства.

4. Організацію виконання даного рішення покласти на начальника відділу комунального майна виконавчого апарату районної ради Филоненко Р.П.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами права комунальної власності (Чібарь Ю.В.).


Голова районної ради                             С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                     м. Білопілля

Про договори найму нежитлових
приміщень та додаткові угоди
до договорів найму

Відповідно до пункту 19 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 3.7 Регламенту роботи районної ради, затвердженого рішенням районної ради від 17.10.2006, районна рада вирішила:

1. Затвердити договори найму:

1.1.Частини нежитлового приміщення, розташованого за адресою: Білопільський район, смт. Жовтневе, вул. Братів Рябоконів, 3, в будівлі Жовтневої ЗОШ І-ІІІ ступенів, укладений між Білопільською районною радою та приватним підприємцем Терновенко Галиною Миколаївною 27 листопада 2007 року.

1.2.Частини нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м. Білопілля, вул. К.Лібкнехта, 20, в адмінбудівлі районної ради, укладений між Білопільською районною радою та Білопільським дочірнім агролісогосподарськім підприємством „Білопільський агролісгосп” 06 грудня 2007 року.

1.3.Частини нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м. Білопілля, вул. К.Лібкнехта, 20, в адмінбудівлі районної ради, укладений між Білопільською районною радою та Сумським обласним комунальним підприємством „Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості” 06 грудня 2007 року.

1.4.Частини нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м. Білопілля, вул. К.Лібкнехта, 20, в адмінбудівлі районної ради, укладений між Білопільською районною радою та Сумською обласною організацією Всеукраїнського об’єднання „Батьківщина” 06 грудня 2007 року.

2. Затвердити додаткові угоди до договорів найму:

2.1. З приватним підприємцем Сіряченко Валентиною Миколаївною від 26 листопада 2007 року в частині продовження терміну дії договору найму на новий термін.

2.2. З відділом культури і туризму Білопільської районної державної адміністрації від 26 листопада 2007 року в частині продовження терміну дії договору на новий термін.

2.3. З приватним підприємцем Лагуткіною Юлією Володимирівною від 14 грудня 2007 року в частині продовження терміну дії договору на новий термін.

Копії договорів та додаткових угод додаються.

Голова районної ради                                     С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                             м. Білопілля

Про внесення змін до Програми
економічного і соціального
розвитку району на 2007 рік

В зв’язку з внесеними змінами до переліку об’єктів, що фінансуються у 2007 році за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, відповідно постанов Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 № 1354 «Про внесення змін до переліку об’єктів, що фінансуються у 2007 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів, спрямованих на соціально – економічний розвиток регіонів, заходів з попередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово – комунальному господарстві та інших аварійних об’єктах комунальної власності, у тому числі на ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень», від 21.11.2007 № 1361 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2007 № 904», рішення обласної ради з даного питання, на підставі пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

1.Внести доповнення до пункту 7 «Реконструкція котельні по вул. П. Бані м. Білопілля» частини 2 «Об’єкти теплопостачання» розділу «Пропозиції щодо будівництва, капітального ремонту, реконструкції об’єктів соціальної сфери по Білопільському району на 2007 рік»:
« - виділити Білопільській міській раді кошти в сумі 579,5 тис. грн. на реконструкцію котельні по вул. П. Бані м. Білопілля».

2.Фінансовому управлінню райдержадміністрації (Нікітенко О.В.) забезпечити фінансування даного об’єкту в двотижневий термін з моменту надходження коштів в район.

3.Райдержадміністрації забезпечити організацію виконання даного рішення.

4.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами комунальної власності (Чібарь Ю.В.).


Голова районної ради                                 С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                             м. Білопілля

Про передачу адмінбудівлі за адресою:
м.Білопілля, вул. Лермонтова,3 з балансу
Білопільського МФОК „ Колос” на баланс
комунальної установи районної ради
„Білопільський районний центр фізичного
здоров’я населення „ Спорт для всіх”

Розглянувши лист комунальної установи районної ради „Білопільський районний центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх” щодо передачі в оперативне управління з постановкою на баланс адмінбудівлі за адресою м. Білопілля, вул. Лермонтова,3, площею 330,9 кв.м, районна рада відмічає, що вказана адмінбудівля, відповідно до рішення виконкому Білопільської районної ради народних депутатів від 25.01.1985 № 23 „ Про передачу будівлі бувшого Будинку піонерів на баланс районного ДСТ Колос”, передана і знаходиться на балансі Білопільського МФОК „Колос”, який є бюджетною установою і фінансується з районного бюджету. З 1955 року будівля добудовувалася, ремонтувалася і утримувалася повністю за кошти районного бюджету. Частина будівлі, площею 105,31 кв.м, побудована в 1950 році, зареєстрована на праві власності за Білопільською міською радою, але кошти на утримання цієї частини міською радою не виділялися. В даний час адмінбудівля використовується неефективно, в ній знаходиться і працює 3 працівника.

З метою забезпечення права громадян району на заняття фізичною культурою і спортом, задоволення їх потреб в оздоровчих послугах за місцем проживання, розміщення новоствореної комунальної установи районної ради „Білопільський районний центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх”, керуючись частиною 2 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада вирішила:

1.Відмінити та визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому Білопільської районної ради народних депутатів від 25.01.1985 № 23 «Про передачу будівлі бувшого Будинку піонерів на баланс районного ДСТ Колос».

2. Передати адмінбудівлю за адресою м. Білопілля, вул.Лермонтова,3, площею 330,9 кв.м в оперативне управління з постановкою на баланс комунальній установі районної ради «Білопільський районний центр фізичного здоров’я населення « Спорт для всіх» з 01 січня 2008 року.

3. Клопотати перед Білопільською міською радою надати згоду на безоплатну передачу частини адмінбудівлі за адресою: м. Білопілля, вул.Лермонтова,3, площею 105,31 кв.м, із комунальної власності Білопільської міської територіальної громади до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району, з 01січня 2008 року.

4. Відділу комунального майна виконавчого апарату районної ради та Білопільському МФОК «Колос» до 31 грудня 2007 року здійснити приймання-передавання вищевказаної адмінбудівлі в оперативне управління з постановкою на баланс комунальній установі районної ради «Білопільський районний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», відповідно до чинного законодавства, з укладанням договору на закріплення майна.

5. Організацію виконання даного рішення покласти на начальника відділу комунального майна виконавчого апарату районної ради Филоненко Р.П.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами права комунальної власності ( Чібарь Ю.В.).


Голова районної ради                                         С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                 м. Білопілля

Про надання згоди на передачу
в найм нежитлових приміщень


Відповідно до пункту 19 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи звернення підприємств, установ і приватного підприємця про передачу в найм нежитлових приміщень та пропозиції комісій по проведенню конкурсів на право укладення договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району від 26.11.07 та 06.12.07, районна рада вирішила:

1. Надати згоду на передачу в строкове платне користування (найм):

1.1. Приватному підприємцю Терновенко Галині Миколаївні: частину нежитлового приміщення Жовтневої ЗОШ І-Ш ступенів за адресою: Білопільський район, смт. Жовтневе, вул. Братів Рябоконів, 3, площею 25,75 кв.м, з метою розміщення громадської вбиральні.

1.2.Білопільському дочірньому агролісогосподарському підприємству „Білопільський агролісгосп”: частину нежитлового приміщення адмінбудівлі за адресою: м. Білопілля, вул. К.Лібкнехта, 20, площею 26,6 кв.м, з метою розміщення дочірнього агролісогосподарського підприємства „Білопільський агролісгосп”.

1.3.Сумському обласному комунальному підприємству „Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості”: частину нежитлового приміщення адмінбудівлі за адресою: м. Білопілля, вул. К.Лібкнехта, 20, площею 9,01 кв.м, з метою розміщення службового кабінету.

1.4.Сумській обласній організації Всеукраїнського об’єднання „Батьківщина”: частину нежитлового приміщення адмінбудівлі за адресою: м. Білопілля, вул. К.Лібкнехта, 20, площею 41,2 кв.м, з метою розміщення офісу та громадської приймальної Білопільської районної організації Всеукраїнське об’єднання „Батьківщина”.

2. Затвердити розпорядження голови районної ради від 27.11.07.№ 292 „Про надання дозволу на передачу в найм частини нежитлового приміщення” та від 06.12.07.№ 299 „Про надання дозволу на передачу в найм частин нежитлових приміщень”.

3. Доручити голові районної ради Дворнику С.І. укласти договори найму нежитлових приміщень згідно з вимогами чинного законодавства.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами права комунальної власності (Чібарь Ю.В.) та відділ комунального майна виконавчого апарату районної ради (Филоненко Р.П.).


Голова районної ради                                 С.І.Дворник


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                     м. Білопілля

Про внесення змін до
районного бюджету на
2007 рік

Відповідно до пункту 17 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, на підставі рішення сесії обласної ради від 16.11.2007року «Про внесення змін до обласного бюджету на 2007 рік» та розпорядження голови обласної державної адміністрації № 808 від 10.12.2007, районна рада вирішила:

1. Збільшити обсяг доходів загального фонду районного бюджету на обсяг іншої дотації в сумі 30000 гривень, на обсяг іншої субвенції в сумі 8370 гривень.
Збільшити обсяг доходів спеціального фонду на обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії, ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів» в сумі 579500 гривень.

2. Внести до рішення районної ради п’ятого скликання від 23.11.2007 року „Про внесення змін до районного бюджету на 2007 рік” такі зміни:
Пункт 1 викласти в новій редакції, а саме: установити доходи районного бюджету на 2007 рік у сумі 67863621,84 гривень, з них: надходження власних і закріплених доходів у сумі 6647980 грн., дотацію вирівнювання з державного бюджету у сумі 32930000 грн., додаткову дотацію з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у сумі 1551900 гривень, додаткову дотацію з державного бюджету на забезпечення видатків на оплату праці працівників бюджетних установ у зв’язку із підвищенням розміру мінімальної заробітної плати, запровадження ІІ етапу Єдиної тарифної сітки, підвищення розмірів посадових окладів та додаткової оплати окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної сітки у сумі 4146500 гривень, субвенції в сумі 20444565,84 гривень.
Обсяг доходів загального фонду бюджету визначено у сумі 64785621,84 гривень, спеціального фонду бюджету - 3078000 гривень.
Затвердити обсяг видатків районного бюджету у сумі 68359766,84 гривень, з них обсяг видатків загального фонду бюджету 65281766,84 гривень , та видатків спеціального фонду бюджету 3078000 гривень за функціональною структурою (додаток 2) та розподілом за головними розпорядниками (додаток 3).

3. Внести зміни по головних розпорядниках коштів в межах затверджених бюджетних призначень, а саме : по відділу культури в сумі 16500 гривень, по комунальному закладу районної ради «Білопільська центральна районна лікарня» в сумі 49000 гривень, по відділу освіти в сумі 22000 гривень, по районній раді в сумі 17000 гривень, по управлінню праці та соціального захисту населення в сумі 15362,44 гривень.
Здійснити перерозподіл коштів між розпорядниками коштів: районною державною адміністрацією та відділом освіти в сумі 10320 гривень.

4. Затвердити змінені обсяги міжбюджетних трансфертів, що
надходять до районного бюджету та трансфертів, що передаються бюджетам нижчого рівня ( додаток 5, 5.1 ).

5. Додатки 1-6 цього рішення є невід’ємною частиною до нього.


Голова районної ради                                     С.І. Дворник
Завантажити додатки


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                     м. Білопілля

Про протокольне доручення

На підставі частини 2 статті 59, частини 1 статті 73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, розділу 9 пункту 20 Регламенту роботи Білопільської районної ради районна рада вирішила:

1.1.Протокольне доручення „Про підготовку пропозицій при формуванні бюджету на 2008 рік” затвердити, додається ( додаток 1).

1.2.Контроль за виконанням доручення покласти на заступника голови районної ради (Здоровцов В.М.), фінансове управління райдержадміністрації ( Нікітенко О.В.), постійна комісію з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами комунальної власністї ( Чібарь Ю.В.), відділ культури і туризму райдержадміністрації ( Лукова С.В.), відділ освіти райдержадміністрації (Бойко М.Г.), постійну комісію з питань молоді, освіти, культури (Мозговий О.А.), комунальний заклад „Білопільська центральна районна лікарня (Мартиненко Ю.І.), постійну комісію з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, прав жінок та соціального захисту (Мартиненко Ю.І.), комунальну установу „Білопільський районний центр фізичного здоров'я населення „Спорт для всіх" (Бересток П.М.)

2. Направити доручення виконавцям для виконання в установлені терміни.


Голова районної ради                                 С.І. Дворник


Додаток
до рішення районної ради
від 20.12.2007

Білопільська районна рада

Протокольне дорученняПро підготовку пропозицій
при формування бюджету на 2008 рік


Білопільській районній державній адміністрації при підготовці проекту бюджету на 2008 фінансовий рік у відповідності до норм Бюджетного Кодексу України, частини 1 статті 73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, розділу 9 пункту 20 Регламенту роботи Білопільської районної ради передбачити в частині витрат фінансування слідуючих заходів по головних розпорядниках бюджетних коштів:

1. Відділ культури і туризму:
1.1. Проведення ремонту районного центру культури і дозвілля „Україна” – 49,0 тис.грн.;
1.2. Проведення ремонту фонтану і освітлення біля районного Будинку культури – 25,0тис.грн.;
1.3. Проведення капітального ремонту фасаду приміщення бібліотеки ім.О.Олеся - 49,0 тис.грн.;
1.4. Придбання костюмів для художніх колективі РБК - 40,0 тис.грн.;
1.5. Проведення капітального ремонту опалювальної системи районного Будинку культури – 74,0 тис.грн.;
1.6. Проведення капітального ремонту підлоги глядацької зали – 15,0 тис.грн.;
1.7. Облаштування музею О.Олеся – 10,0 тис.грн.;
1.8. Видання книжок про О.Олеся та про голодомор – 70,0 тис.грн.;
1.9.Установка туалету в музичній школі – 10,0 тис.грн.;
За рахунок бюджетів відповідних сільських рад:
1.10. Куянівський СБК ( підключення до газового опалення) – 19,0 тис.грн.;
1.11. Тучненський СБК (переведення на газ) – 25,0 тис.грн.;
1.12. Кальченківській СБК (Переведення на електроопалення ) - 25,0 тис.грн.;
1.13. Ганнівсько-Вирівський СБК (Ремонт приміщення, опалювальної системи) – 35,0 тис.грн.;
1.14. Супрунівський СБК (Ремонт опалювальної системи) – 15,0 тис.грн.;
1.15.Шкуратівський СБК (Ремонт приміщення, опалювальної системи) – 30,0 тис.грн.;
1.16. Сергіївський СБК (Ремонт опалювальної системи ) - 15,0 тис.грн.

2. Відділ освіти:
2.1. Придбання меблів - 150,0тис. грн.;
2.2. Придбання двох шкільних автобусів – 100,0тис.грн.;
2.3. Облаштування лінгафонного кабінету(Білопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1) – 40тис.грн.;
2.4. Капітальний ремонт м'якої покрівлі (Білопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1)- 20,0тис.грн.;
2.5. Встановлення коректора природного газу (Жовтнева спеціалізована школа I-ІІІ ступенів, Тучненський НВК:ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ) – 40,0тис.грн.;
2.6. Реконструкція котельні (Ободівська ЗОШ І-ІІІ ступенів) – 20,0тис.грн.;
2.7. Ремонт підлоги(Марківська ЗОШ І-ІІІ ступенів) – 30,0 тис.грн.;
2.8. Ремонт каналізації (Білопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4) – 10,0 тис.грн.;
2.9. Будівництво водозабору(Ворожбянська ЗОШ І-ІІ ступенів № 4,
Тучненський НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ) – 25,0 тис.грн.;
2.10. Будівництво харчоблоку (Ворожбянські ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1,3) – 100,0 тис.грн.;
2.11. Модернізація технологічного обладнання шкільних їдалень -15,0 тис.грн.;
2.12. Будівництво огорожі (Білопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2) – 50,0 тис.грн.;
2.13. Ремонт фасаду Білопільської школи-інтернату – 49,0тис.грн.;
2.14. Табір „Дружба” – 12,0 тис.грн., в т.ч. 4,0 тис.грн. на асфальтування дороги, 8,0тис.грн. ремонт басейну;
2.15. Ремонт покрівлі та фасаду будинку „Центру дитячої творчості” – 100,0 тис.грн.

3. Охорона здоров’я:
3.1. Поточний ремонт Білопільської ЦРЛ– 210,0тис.грн. в т.ч.
харчоблоку – 15,0 тис.грн.,
поліклінічного відділення – 50,0тис.грн.,
терапевтичного відділення – 60,0тис.грн.,
дитячої консультації – 25,0тис.грн.,
місць загального користування – 60,0 тис.грн.
3.2. Придбання стоматологічної установки для ЦРЛ – 20,0тис.грн.;
3.3. Придбання стоматологічної установки для Улянівської лікарні – 20,0тис.грн.;
3.4. Придбання санітарних сумок для надання першої допомоги - 2шт - 10,0тис.грн.;
3.5. Придбання житла лікарям – 150,0тис.грн.;
3.6. Ремонт опалювальної та водогінної систем в стаціонарі – 200,0тис.грн.;
3.7. Придбання обладнання та медінструментарія – 195,0тис.грн.;
3.8. Ремонт поліклініки смт Улянівка – 60,0тис.грн.;
3.9. Придбання велосипедів для працівників ФАП і ФП – 500 грн. на одиницю транспортного засобу ( бюджети сільських рад);
3.10. Придбання автомобіля швидкої допомоги ( для Павловського ФАПу за рахунок сільського бюджету).

4. Комунальна установа „Білопільський районний центр фізичного здоров'я населення „Спорт для всіх"

З метою повноцінного виконання функціональних обов'язків центру, надання якісних послуг населенню району засобами фізичної культури і спорту вважаємо за доцільне, при формуванні бюджету на 2008 рік передбачити видатки в сумі 276,4 тис. грн. на виконання центром першочергових завдань з поетапним збільшенням видатків за рахунок перевиконання районного бюджету, в т.ч. :
Придбання інвентаря, обладнання для занять фізкультурою та спортом – 19,0тис.грн.,
Капітальний ремонт стадіону, приміщення центру – 59,0тис.грн.,
Придбання оргтехніки, звукопідсилюючої апаратури, меблів – 19,0тис.грн.,
Проведення спортивних заходів , в т.ч. утримання футбольної команди „Авангард”– 75,0тис.грн.

Відповідальні: фінансове управління райдержадміністрації ( Нікітенко О.В.), постійна комісія з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами комунальної власністї ( Чібарь Ю.В.), відділ культури і туризму райдержадміністрації ( Лукова С.В.), відділ освіти райдержадміністрації (Бойко М.Г.), постійна комісія з питань молоді, освіти, культури (Мозговий О.А.), комунальний заклад „Білопільська центральна районна лікарня (Мартиненко Ю.І.), постійна комісія з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, прав жінок та соціального захисту (Мартиненко Ю.І.), комунальна установа „Білопільський районний центр фізичного здоров'я населення „Спорт для всіх" (Бересток П.М.)


Керуюча справами виконавчого
апарату районної ради                                         Л.Б.Максименко

БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                 м. Білопілля

Про районну програму соціального
захисту громадян похилого віку,
інвалідів, хворих, які нездатні до
самообслуговування і потребують
постійної сторонньої допомоги на
2008-2010 роки


Розглянувши подану, відповідно до рішення районної ради від 31.10.2007 року „Про районну програму соціального захисту осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги на 2006-2007 роки”, управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації відповідну районну програму на 2008-2010 роки та керуючись Законом України „Про соціальні послуги” від 19.06.2003 № 966 –ІУ, постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 „Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” та згідно пункту 16 частини І статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада вирішила:

1. Затвердити районну програму соціального захисту громадян похилого віку, інвалідів, дітей-інвалідів, хворих, які нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги на 2008-2010 роки (додається).

2. Рекомендувати сільським, селищним , міським радам розробити та затвердити заходи щодо посилення, на відповідних територіях, соціального захисту громадян, які потребують постійної допомоги у вигляді соціальних послуг на 2008-2010 роки.

3. Фінансовому управлінню райдержадміністраціїї при формуванні районного бюджету на 2008 рік передбачити фінансування даної програми згідно розрахунків управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за фактично надані соціальні послуги .

4. Організацію виконання цього рішення покласти на управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

5. Контроль за виконання заходів даної програми покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, прав жінок та соціального захисту населення та фінансове управління райдержадміністрації.


Голова районної ради                                         С.І.Дворник

Додаток
до рішення районної ради
від 20.12. 2007 р.

РАЙОННА ПРОГРАМА
соціального захисту громадян похилого віку, інвалідів, дітей – інвалідів, хворих, які нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги на 2008-2010 роки


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Основні засади державної політики щодо громадян похилого віку, інвалідів, дітей – інвалідів, хворих, які нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги на 2008-2010 роки передбачені Законом України „Про соціальні послуги” і спрямовані на формування в суспільстві гуманного, шанобливого ставлення до них і забезпечення активного довголяття цієї категорії населення держави, гарантують їм рівні з іншими грмадянами можливості в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для повноцінного способу життя, надання їм допомоги органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади в межах, передбачених їм законодавством повноважень.

2. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ.

Метою районної програми соціального захисту громадян похилого віку, інвалідів, дітей – інвалідів, хворих, які нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги на 2008-2010 роки (далі –Програма), є посилення уваги до потреб старшого покоління, турбота про ветеранів війни і праці, інвалідів, хворих, інших осіб похилого віку, забезпечення належного соціального захисту та задоволення їх життєвих потреб на території району.

Умовами досягнення мети є: передбачення цільових видатків районного бюджету, бюджетів сільських, селищних та міських рад у 2008 – 2010 роках на фінансування заходів спрямованих на покращення добробуту громадян похилого віку, інвалідів, дітей – інвалідів, хворих, які нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, які обслуговуються соціальними службами).

3. ЗАХОДИ ЩОДО ПОСИЛЕННЯ ТУРБОТИ ПРО ГРОМАДЯН, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ ТА ПОТРЕБУЮТЬ СТОРОННЬОЇ ДОПОМОГИ, У ВИГЛЯДІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ.

1. Забезпечити максимально можливе надання соціальних послуг громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які нездатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги за видами та формами.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, центральна районна лікарня
Постійно

2. Забезпечувати конфіденційність суб’єктами, які надають послуги, дотримання ними стандартів якості, відповідальності за дотримання етичних і правових норм.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, центральна районна лікарня, районний територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких працездатних громадян
Постійно

3. При наданні соціальних послуг керуватись принципом максимальної ефективності використання бюджетних коштів суб’єктами, що надають соціальні послуги.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації,
районний територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян
Постійно

4. Забезпечити дотримання Порядку призначення і виплати щомісячної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 р. № 558

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації
Постійно

5. Забезпечити фінансування видатків на виплату непрацюючим фізичним особам компенсації за постійне надання соціальних послуг громадян похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги ( крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).
Фінансове управління райдержадміністрації
Постійно


4. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ.

Посилення уваги до потреб людей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, створення умов для розширення сфер зайнятості населення району.

5. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок видатків районного бюджету, незаборонених чинним законодавством.

Розрахункова потреба в коштах на 2008 рік складає 35,0 тис. гривень. Потреба на 2009 – 2010 роки визначається за розрахунками управління праці та соціального захисту населення при формуванні районного бюджету на відповідний рік.


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                     м. Білопілля

Про план роботи районної ради
на 2008 рік та звіт про виконання
плану роботи за 2007 рік

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

1. Інформацію про виконання плану роботи за 2007 рік взяти до відома (додається).
2. План роботи районної ради на 2008 рік затвердити (додається).
3. Доручити голові та постійним комісіям районної ради при необхідності вносити зміни та доповнення до плану роботи.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії та виконавчий апарат районної ради.
5.Організацію виконання даного рішення покласти на керуючого справами виконавчого апарату районної ради та начальника загального відділу виконавчого апарату районної ради.


Голова районної ради                                                 С.І.Дворник


Додаток
до рішення районної ради
від 20.12.2007

План
роботи районної ради на 2008 рік

1. Розглянути на пленарному засіданні районної ради:

I квартал
1. Звіт про виконання районного бюджету за 2007 рік.

Готують: фінансове управління райдержадміністрації, постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами права комунальної власності.
Доповідає: начальник фінансового управління райдержадміністрації.

2. Про хід виконання рішення районної ради від 21.01.2003 «Про районну комплексну Програму «Здоров’я нації» на 2003 – 2011 роки».

Готують: постійна комісія районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, прав жінок і соціального захисту населення.
Доповідає: заступник голови райдержадміністрації.


3.Про хід виконання районної програми "Вчитель" на 2007-2012 роки.

Готують: відділи освіти, у справах молоді та спорту райдержадміністрації.
Доповідає: заступник голови райдержадміністрації.

4.Про хід виконання рішення районної ради від 19.07.2007 «Про Програму «Службове житло лікарям» на період 2007 – 2009 роки.

Готують: комунальний заклад «Білопільська ЦРЛ», постійна комісія районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, прав жінок і соціального захисту населення.
Доповідає: в. о. головного лікаря комунального закладу «Білопільська ЦРЛ».

II квартал
1. Звіт голови районної ради про свою діяльність за період з квітня 2007 року.

Готують: голови постійних комісій районної ради, виконавчий апарат районної ради.

2. Звіт про виконання районного бюджету за 1 квартал 2007 року.

Готують: фінансове управління райдержадміністрації, постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами права комунальної власності.
Доповідає: начальник фінансового управління райдержадміністрації.

3.Про хід виконання рішення районної ради від 17.10.2006 «Про районну Програму поводження з твердими побутовими відходами на період 2006 – 2011 років».

Готують: відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами права комунальної власності.
Доповідає: заступник голови райдержадміністрації.
4.Про хід виконання рішення від 15.12.2006 «Про районну комплексну програму «Молодь Білопільщини» на 2007 – 2010 роки.

Готують: відділ у справах молоді та спорту райдержадміністрації, постійна комісія з питань молоді, освіти, культури.
Доповідає: заступник голови райдержадміністрації.


ІІІ квартал
1. Звіт начальника Білопільського РВ УМВС України в Сумській області про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку в районі.

Готують: районний відділ УМВС України, постійна комісія мандатна, з питань регламенту, законності, правопорядку та територіального устрою.

2.Звіт про виконання районного бюджету за 1 півріччя 2008 року.

Готують: фінансове управління райдержадміністрації, постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами права комунальної власності.
Доповідає: начальник фінансового управління райдержадміністрації.

3.Звіт постійної комісії мандатної, з питань регламенту, законності, правопорядку та територіального устрою.
Готують: постійна комісія.
Доповідає: голова постійної комісії.


4.Про дотримання чинного законодавства та виконання прийнятих рішень ради з питань охорони навколишнього природного середовища.

Готують: районна державна адміністрація, районна санітарно-епідеміологічна станція, відділ земельних ресурсів у районі, постійна комісія районної ради з питань агропромислового комплексу, соціального розвитку села, охорони навколишнього природного середовища.
Доповідає: заступник голови райдержадміністрації.

5.Про стан використання бюджетних коштів на будівництво, ремонт та утримання автодоріг в районі.

Готують: відділ містобудування, архітектури, житлово – комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації, фінансове управління райдержадміністрації та постійна комісія з питань промисловості, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та житлово-комунального господарства.
Доповідає: заступник голови райдержадміністрації.


IV квартал
1. Звіт голови районної державної адміністрації про виконання програми економічного і соціального розвитку району за 2008 рік.

Готують: управління і відділи райдержадміністрації.

2. Про Програму економічного і соціального розвитку району на 2009 рік.

Готують: управління і відділи райдержадміністрації, постійні комісії районної ради.
Доповідає: начальник управління економіки райдержадміністрації.


3. Про районний бюджет на 2009 рік.

Готують: фінансове управління райдержадміністрації, постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами права комунальної власності.
Доповідає: начальник фінансового управління райдержадміністрації.

4. Звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2008 року.

Готують: фінансове управління райдержадміністрації, постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами права комунальної власності.
Доповідає: начальник фінансового управління райдержадміністрації.


5. Про програму розвитку малого підприємництва в Білопільському районі на 2009 – 2010 роки.

Готують: управління економіки райдержадміністрації, постійна комісія з питань промисловості, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та житлово-комунального господарства.
Доповідає: начальник управління економіки райдержадміністрації.


II. Розглянути в постійних комісіях районної ради:

Постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління об’єктами комунальної власності.

І квартал
Про хід виконання рішення шостої сесії районної ради від 15.12.2007 року „Про створення комунальної установи Білопільської районної ради „Білопільський районний трудовий архів” та рішення одинадцятої сесії районної ради від 19.07.2007 року „Про затвердження цін на роботи (послуги), що виконуються комунальною установою Білопільської районної ради „Білопільський районний трудовий архів”.

ІІ квартал
Про стан виконання доходної частини бюджетів Верхосульської сільської та Ворожбянської міської рад.

ІІІ квартал
Про хід виконання рішення районної ради від 19.07.2007 року „Про програму „Службове житло лікарям” на період 2007-2009 роки”.

ІV квартал
Про стан виконання доходної частини бюджетів Марківської та Іскрисківщинської сільських рад.

Постійна комісія районної ради з питань агропромислового комплексу, соціального розвитку села, охорони навколишнього природного середовища.

I квартал
Про хід виконання рішення районної ради від 22.12.2005 «Про районний консолідований фонд охорони навколишнього природного середовища».

II квартал

Про стан використання земель державної власності і сільськогосподарського призначення в районі.

ІІІ квартал
Про стан заключення договорів оренди водних об’єктів в районі.

IV квартал
Про хід виконання Програми використання та охорони земель Білопільського району на 2008 – 2015 роки.

Постійна комісія районної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та житлово - комунального господарства.

I квартал

Про хід виконання рішення районної ради від 29.03.2007 «Про Програму освітлення населених пунктів району на 2007 – 2008 роки».

II квартал
Про хід виконання рішення районної ради від 22.12.2005 «Про Програму забезпечення населення району якісною питною водою в достатній кількості на 2006 – 2020 роки».

III квартал
Про хід виконання рішення районної ради від 29.03.2007 «Про Програму підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів у бюджетній сфері району на 2007 – 2010 роки».

IV квартал
Про виконання програми розвитку малого підприємництва в районі на 2007-2008 роки.

Постійна комісія районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства прав жінок та соціального захисту населення.

I квартал

Про стан медичного обслуговування населення та хід виконання районної комплексної програми «Здоров’я нації» на території Річківської сільської ради.

II квартал
Про стан та завдання по підготовці до оздоровлення дітей влітку 2008 року в районі.

III квартал

Про стан призначення житлових субсидій на території Нововирківської сільської ради.

IV квартал
Про роботу Білопільської районної благодійної організації «Лікарняна каса» в 2008 році.

Постійна комісія з питань молоді, освіти та культури.

І квартал

1. Про хід виконання районної програми "Шкільний автобус" на 2007-2010 роки.
2. Про хід виконання районної програми "Вчитель" на 2007-2012 роки

ІІ квартал
1. Про хід виконання програми збереження та використання об’єктів культурної спадщини Білопільського району на 2006-2010 роки.
2. Про підсумки проведення осінньо-зимових спортивних ігор в районі.

III квартал

1. Про хід виконання районної програми розвитку культури і спорту на 2007-2011 роки.
2. Про хід виконання програми «Молодь Білопільщини» на 2007-2010
роки.

IV квартал

1. Про хід виконання програми будівництва, реконструкції, ремонту та оснащення спортивних споруд району на період до 2011 року
2. Про хід виконання районної програми оздоровлення, відпочинку дітей та учнівської молоді на 2007-2012 роки.

Постійна комісія мандатна, з питань регламенту, законності, правопорядку та територіального устрою.

I квартал

Про стан пожежної безпеки на території району та заходи по його поліпшенню.

II квартал
Про заходи щодо поліпшення спільної профілактичної роботи служби у справах неповнолітніх та відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації з неблагополучними сім’ями на території Білопільської міської ради.

III квартал
Про роботу державної виконавчої служби по виконанню судових рішень на користь місцевих бюджетів району.

IV квартал
Про стан профілактики наркоманії серед молоді району.


Навчання депутатів районної ради.

I квартал

Про формування та забезпечення виконання надходжень до місцевих бюджетів.

II квартал
Вивчення основних положень Бюджетного кодексу.

III квартал
Основні положення Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

IV квартал
Правовий статус комунальних підприємств.Звіт
про виконання плану роботи районної ради
за 2007 рік.

Згідно плану роботи районної ради у 2007 році з урахуванням сьогоднішнього проведено 11 пленарних засідань, що відповідає вимогам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Радою розглянуто 155 питань. Розглянуті питання, які були включені до плану роботи за 1, 11, Ш, 1У квартали 2007 року, крім звіту голови районної державної адміністрації про виконання програми економічного і соціального розвитку району за 2007 рік.

Серед розглянутих питань:
 • звіт голови районної ради;
 • звіт начальника Білопільського РВ УМВС України в Сумській області Омельченка М.П. про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку в районі;
 • звіт про виконання районного бюджету за кожен квартал року;
 • звіт постійної комісії районної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та житлово – комунального господарства;
 • про призначення керівників комунальних установ і закладів Білопільської районної ради;
 • про внесення змін та доповнень до Регламенту роботи районної ради;
 • організаційні питання;
 • про договори найму нежитлових приміщень;
 • про перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району, які можуть бути передані в оренду.

Рада прийняла 12 цільових програм, які направлені на зростання економічного потенціалу, вирішення соціально-культурних потреб територіальних громад міст, селищ, сіл району:
 • Про Програму підвищення ефективного використання енергетичних ресурсів у бюджетній сфері району на 2007 – 2010 роки;
 • Про Програму освітлення населених пунктів району на 2007 – 2008 роки;
 • Про районну Програму оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей та учнівської молоді на 2007 – 2012 роки;
 • Про районну Програму «Шкільний автобус» на 2007 – 2010 роки;
 • Про районну Програму «Вчитель» на 2007 – 2012 роки;
 • Про районну комплексну Програму забезпечення навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання і природничо – математичних та технологічних дисциплін на 2007 – 2011 роки;
 • Про Програму підготовки та відзначення в районі 130 річниці від дня народження О.Олеся;
 • Про Програму «Службове житло лікарям» на 2007 – 2010 роки;
 • Про районну Програму соціального захисту деяких категорій осіб, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування на 2007 – 2009 роки;
 • Про районну Програму розвитку матеріально – технічної бази навчально – виховних закладів Білопільського району на 2007 – 2011 роки;
 • Про районну Програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2007 – 2011 роки;
 • Про районну Програму розвитку матеріально – технічного забезпечення закладів охорони здоров’я Білопільського району на 2007 – 2010 роки.

В порядку контролю щодо виконання районних програм розглянуто 9 питань.

При підготовці питань на сесії, розробці проектів рішень районної ради постійні комісії тісно співпрацювали з відділами і управліннями райдержадміністрації.

Президія районної ради, як дорадчий орган, попередньо розглядала і узгоджувала всі проекти рішень, які вносилися на розгляд ради.

Утворені і діють 6 постійних комісій. На своїх засіданнях постійні комісії розглянули 82 питання, з них - 74, які були заплановані і додатково 8 питань, які виникли в процесі роботи. Серед додатково розглянутих питань такі, як:
 • Про фінансово – господарську діяльність комунального закладу «Білопільська центральна районна лікарня» за 2006 рік;
 • Про розгляд листа обласного управління охорони здоров’я щодо передачі на баланс обласного «Центру акушерства, гінекології та репродукції» медичного обладнання;
 • Про хід виконання районної комплексної програми «Здоров’я нації» на 2003 – 2011 роки на території Бобрицької сільської ради;
 • Про розгляд звернення виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Місюри І.М. та інші.

В порядку контролю розглянуті слідуючі питання в постійних комісіях:
 • Про хід виконання рішення районної ради від 16.12.2003 «Про районну цільову програму «Соціальна підтримка інвалідів району на 2003 – 2008 роки»;
 • «Про хід виконання рішення обласної ради від 28.12.2005 «Про Програму олімпійського руху в Сумській області на 2006 – 2012 роки»;
 • Про хід виконання рішення районної ради від 29.03.2007 «Про районну Програму оздоровлення, відпочинку дітей та учнівської молоді на 2007 – 2012 роки»;
 • Про хід виконання Програми поліпшення використання і охорони земель державної власності в Білопільському районі на 2006 – 2008 роки;
 • Про хід виконання комплексної програми охорони навколишнього природного середовища Білопільського району до 2015 року;
 • Про хід виконання рішення районної ради «Про організаційні заходи райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування про виконання сільськогосподарськими виробниками запланованих надходжень та ліквідації недоїмки до бюджету району;
 • Про хід виконання рішення районної ради від 17.10.20006 «Про справляння податку з доходів фізичних осіб»;
 • Про хід виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами на період 2006 – 2011 років;
 • Про хід виконання Програм и забезпечення населення району якісною питною водою в достатній кількості на 2006 – 2020 роки;
 • Про хід виконання Програми «Молодь Білопільщини» на 2007 – 2010 роки.
Навчання сільських, селищних, міських голів та секретарів рад з найактуальніших питань діяльності органів місцевого самоврядування і їх виконавчих органів проводились згідно плану роботи з залученням відповідних районних служб.

За пропозицією керівників місцевих рад надавалась консультативно – методична допомога в реалізації та дотриманні вимог чинного законодавства в діяльності місцевого самоврядування.


Керуюча справами
виконавчого апарату
районної ради Л.Б.Максименко


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                         м. Білопілля

Про розпорядження голови
районної ради, видані за
період з 11.10.2007 по
30.11.2007

Керуючись частиною 2 статті 43, частиною 7 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до пункту 3.7 Регламенту роботи Білопільської районної ради, районна рада вирішила:

1.Взяти до відома інформацію голови районної ради Дворника С.І. про розпорядження, видані за період з 11.10.2007 по 30.11.2007.

2.Затвердити розпорядження голови районної ради з № 216 по № 294 згідно додатку.


Голова районної ради                                         С.І.Дворник


Додаток
до рішення районної ради
від 20.12.2007
Перелік
розпоряджень голови Білопільської районної ради,
виданих за період з 11.10.2007 по 30.11.2007
216/619
11.10.2007

Про затвердження порядку погодження внесення змін до районного бюджету розпорядженням голови райдержадміністрації.

217
11.10.2007

Про оголошення Подяки Білопільської районної ради Федоренку В.В.

218
12.10.2007

Про скликання пленарного засідання чотирнадцятої сесії районної ради.

219
12.10.2007

Про Здоровцова В.М.

220
12.10.2007

Про Грищенко О.Л.

221
16.10.2007

Про створення комісії для приймання – передавання бувшої Сушилинської ЗОШ 1 ступеня за адресою Білопільський район, с. Сушилине.

222
16.10.2007

Про затвердження акта приймання – передавання бувшої Сушилинської ЗОШ 1 ступеня у комунальну власність Жовтневої селищної територіальної громади.

223
17.10.2007

Про Охріменка В.В.

224
22.10.2007

Про Мартиненка Ю.І.

225
22.10.2007

Про внесення змін до кошторису видатків по виконавчому апарату районної ради.

226/628
18.10.2007

Про незадовільний стан підготовки в районі об’єктів соціальної сфери та житлово – комунального господарства до роботи в осінньо – зимовий період 2007 – 2008 років.

227
22.10.2007

Про відпустку Филоненко Р.П.

228
22.10.2007

Про організацію виконання розпорядження голови обласної ради від 01.10.2007 № 25 «Про проведення інформаційних днів для сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів, секретарів та землевпорядників місцевих рад області».

229
24.10.2007

Про створення комісії по проведенню конкурсу на право укладення договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району.

230
24.120.2007

Про створення комісії для приймання – передавання частини нежитлового приміщення за адресою м. Білопілля, вул. Маяковського, 27.

231
26.10.2007

Про оголошення Подяки Білопільської районної ради Макаренко Г.О.

232
29.10.2007

Про надбавку Калініченко Н.Є.

233
29.10.2007

Про оголошення Подяки Білопільської районної ради Сигиді В.П.

234
29.10.2007

Про відпустку Кулініч Л.В.

235
29.10.2007

Про надбавку Охріменку В.В., Мартиненку Ю.І., Гнатенку О.В.

236/657
29.10.2007

Про відзначення в районі Дня працівників соціальної сфери.

237
30.10.2007

Про стимулювання працівників виконавчого апарату районної ради за жовтень 2007 року.

238
31.10.2007

Про відпустку Даценка А.М.

239/659
31.10.2007

Про нагородження працівників державного підприємства «Хлібна база № 82».

240
31.10.2007

Про створення комісії для приймання – передавання частини нежитлового приміщення за адресою Білопільський район, смт. Жовтневе, вул. Братів Рябоконів, 3.

241
05.11.2007

Про погодження призначення заступника головного лікаря комунального закладу Білопільської районної ради «Білопільська центральна районна лікарня».

242
05.11.2007

Про створення комісії для приймання – передавання бувшої Котенківської ЗОШ 1 ступеня за адресою Білопільський район, с. Котенки.

243
05.11.2007

Про внесення змін до розпорядження голови районної ради від 15.05.2006 № 48.

244
06.11.2007

Про затвердження акта приймання – передавання бувшої Котенківської ЗОШ 1 ступепня у комунальну власність Ганнівсько – Вирівської сільської територіальної громади.

245
06.11.2007

Про надання згоди на передачу в найм нежитлових приміщень.

246
06.11.2007

Про створення комісії по прийманню – передачі частини нежитлового приміщення за адресою Білопільський район, смт. Жовтневе, вул. Братів Рябоконів, 3.

247
06.11.2007

Про створення комісії для приймання – передавання бувшої Комарицької ЗОШ 1 ступеня за адресою Білопільський район, с. Комарицьке.

248
07.11.2007

Про затвердження акта приймання – передавання бувшої Комарицької ЗОШ 1 ступеня у комунальну власність Товстянської сільської територіальної громади.

249
07.11.2007

Про призначення Єйбоженко Н.І.

250
08.11.2007

Про нагородження Почесною Грамотою районної ради Кужеля О.І.

251
08.11.2007

Про додаткову відпустку Здоровцова В.М.

252
08.11.2007

Про матеріали по узагальненню кращого досвіду при підготовці рішень, розпоряджень рад.

253
08.11.2007

Про проведення інвентаризації у виконавчому апараті районної ради.

254
08.11.2007

Про участь у сесіях місцевих рад.

255
09.11.2007

Про надання дозволу на передачу в найм частини нежитлових приміщень.

256
09.11.2007

Про внесення змін до розпорядження голови районної ради від 25.09.2006 № 122 «Про представників застрахованих осіб виконавчого апарату районної ради».

257
09.11.2007

Про створення комісії для приймання – передавання частини нежитлового приміщення за адресою м. Білопілля, вул. К. Лібкнехта,20.

258
09.11.2007

Про створення комісії для приймання – передавання частини нежитлового приміщення за адресою м. Білопілля, вул. К. Лібкнехта,20.

259
09.11.2007

Про створення комісії для приймання – передавання частини нежитлового приміщення за адресою м. Білопілля, вул. К. Лібкнехта,20.

260
09.11.2007

Про створення комісії для приймання – передавання частини нежитлового приміщення за адресою м. Білопілля, вул. К. Лібкнехта,20.

261
09.11.2007

Про створення комісії для приймання – передавання частини нежитлового приміщення за адресою м. Білопілля, вул. К. Лібкнехта,20.

262
09.11.2007

Про правову допомогу комунальному закладу Білопільської районної ради «Білопільська центральна районна лікарня».

263
12.11.2007

Про внесення змін до кошторису видатків по виконавчому апарату районної ради.

264
12.11.2007

Про відзначення в районі Дня місцевого самоврядування.

265
14.11.2007

Про нагородження Почесною Грамотою районної ради.

266/697
14.11.2007

Про нагородження Почесною грамотою районної ради та районної державної адміністрації працівників радіо, телебачення та зв’язку.

267
14.11.2007

Про нагородження працівників Жовтневого Будинку культури.

268
16.11.2007

Про участь у сесіях місцевих рад.

269
19.11.2007

Про нагородження Почесною грамотою районної ради працівників професійного ліцею залізничного транспорту.

270
19.11.2007

Про відпустку Филоненко Р.П.

271
19.11.2007

Про внесення змін до пункту 2 розпорядження голови районної ради від 08.11.2007 № 252.

272
21.11.2007

Про скликання пленарного засідання п’ятнадцятої сесії районної ради.

273
20.11.2007

Про відпустку Сазонової Н.О.

274
21.11.2007

Про створення комісії по проведенню конкурсу на право укладення договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району.

275
21.11.2007

Про створення комісії по проведенню конкурсу на право укладення договору оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району.

276
21.11.2007

Про Мартиненка Ю.І.

277/721
21.11.2007

Про перевірку виконавської дисципліни та надання консультативно – методичної допомоги виконкомам сільських, селищних, міських рад.

278
22.11.2007

Про розміщення структурних підрозділів районної ради.

279
22.11.2007

Про внесення змін до кошторису видатків по виконавчому апарату районної ради.

280
23.11.2007

Про Циганок Н.В.

281
23.11.2007

Про внесення змін до розпоряджень голови районної ради від 27.07.2006 № 95 «Про порядок роботи з документами у виконавчому апараті районної ради» та від 05.08.2002 № 50 «Про регламент роботи виконавчого апарату районної ради».

282
26.11.2007

Про звільнення Циганок Н.В.

283
26.11.2007

Про затвердження положення про загальний відділ виконавчого аппарату районної ради.

284
26.11.2007

Про внесення змін до розпорядження голови районної ради від 30.08.2006 № 109 «Про затвердження посадових інструкцій та функціональних обов'язків технічних працівників та обслуговуючого персоналу виконавчого аппарату районної ради».

285
26.11.2007

Про надбавку Калініченко Н.Є.

286
27.11.2007

Про надбавку Мартиненку Ю.І., Гнатенку О.В., Охріменко І.М., Передерій К.П.

287
27.11.2007

Про створення комісії для приймання – передавання частини нежитлового приміщення за адресою Білопільський район, смт. Жовтневе, вул. Братів Рябоконів, 3.

288
27.11.2007

Про відпустку Даценка А.М.

289
27.11.2007

Про відрядження голови районної ради Дворника С.І.

290
27.11.2007

Про відпустку голови районної ради Дворника С.І.

291
27.11.2007

Про стимулювання працівників виконавчого апарату районної ради за листопад 2007 року.

292
27.11.2007

Про надання дозволу на передачу в найм частини нежитлового приміщення.

293
27.11.2007

Про відрядження голови районної ради Дворника С.І.

294
30.11.2007

Про відрядження Калініченко Н.Є.

Керуюча справами                                Л.Б.МаксименкоБІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                                 м. Білопілля

Про районну програму підтримки
сім’ї на період до 2010 року

Районна рада відзначає, що органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування району приділяється увага створенню сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї, як основи суспільства, повноцінного морально-психологічного, культурного і духовного її розвитку, гармонізації взаємовідносин поколінь, поліпшення соціального становища сім’ї та демографічної ситуації в районі.
Разом з тим спільні зусилля громадськості та органів влади не в повній мірі забезпечують соціальну захищеність та розвиток сімей в районі. Передусім це стосується складної демографічної ситуації, погіршення репродуктивного здоров’я, економіки сімей, виховання дітей у сім’ї та їх навчання. Високим залишається рівень сімейного безробіття. Недостатня робота проводиться у сфері професійної підготовки, зайнятості, охорони здоров’я та соціального забезпечення.
З метою створення правових, соціальних і економічних умов для належного існування та розвитку сім’ї, утвердження духовно і фізично здорової, матеріально та соціально благополучної сім’ї, активізації діяльності органів влади щодо вирішення означених питань, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2007 № 244 „Про затвердження Державної програми з підтримки сім’ї на період до 2010 року”, рішення 17 сесії обласної ради від 21.09.2007 року „Про обласну програму підтримки сім’ї на період до 2010 року”, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада вирішила:

1. Затвердити районну програму підтримки сім’ї на період до 2010 року (додається).
2. Рекомендувати міським, селищним та сільським радам:
2.1. Розробити та затвердити місцеві програми щодо підтримки сім’ї на період до 2010 року.
2.2. При формуванні місцевих бюджетів на 2008 та наступні роки передбачати кошти на реалізацію заходів цих програм.
2.3. Питання програм і проектів щодо підтримки сімей включати у соціально-економічні угоди з підприємствами різних форм власності, розташованими на підвідомчих територіях, ширше залучати громадські, благодійні організації та фонди для надання допомоги малозабезпеченим багатодітним, молодим сім’ям, сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах.
3. Хід виконання даної програми розглянути в четвертому кварталі 2008 року.
4. Організацію виконання цього рішення покласти на відділ у справах молоді та спорту райдержадміністрації .
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, прав жінок та соціального захисту населення.
Голова районної ради                                             С.І. Дворник

Завантажити програму


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007                                         м. Білопілля

Про програму забезпечення
рівності жінок та чоловіків
в районі на період до 2010 року

     Районна рада відмічає, що органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування району проведена робота по дотриманню вимог Закону України „Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”.
Активізувалась робота щодо реалізації державної гендерної політики по забезпеченню паритетного становища жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства шляхом правового забезпечення реалізації ними рівних прав та можливостей в районі, сприянню їх здоровому всебічному розвитку.
     Приділялась увага формуванню гендерної культури населення, зміні поглядів на місце та роль жінки у суспільному та політичному житті, впровадженню відповідної інформаційно-пропагандистської та просвітницької діяльності, поліпшенню становища жінок на ринку праці, проблемам гендерного насильства, торгівлі людьми, підтримки репродуктивного здоров’я жінок і чоловіків.
    Разом з тим здійснені заходи не в повній мірі забезпечують рівність жінок та чоловіків у всіх сферах життєдіяльності. Однією з перешкод реалізації прав жінок та їх участі на рівні з чоловіками в житті суспільства залишається загроза насилля, тобто безпека жінок вдома, на роботі, в побуті. Загострилась проблема зростання чоловічого безробіття. Важливим залишається питання збереження та зміцнення репродуктивного здоров’я жінок та чоловіків.
    З метою реалізації державної гендерної політики, поліпшення становища жінок на ринку праці, утвердження рівних прав жінок і чоловіків та рівних можливостей їх реалізації як основного права людини, відповідно до Закону України „Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 1834 „Про затвердження Державної програми з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року”, керуючись пунктом 16 частина 1 стаття 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада вирішила:
1. Затвердити програму забезпечення рівності жінок та чоловіків в районі на період до 2010 року (додається).
2.Фінансовому управлінню райдержадміністрації (Нікітенко О.В.) при формуванні районного бюджету щорічно передбачати кошти на реалізацію заходів відповідної програми.
3.Хід виконання даної програми розглянути в четвертому кварталі 2008 року.
4.Організацію виконання даного рішення покласти на відділ у справах молоді та спорту райдержадміністрації ( Садова Н.М.).         
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, прав жінок та соціального захисту населення.(Мартиненко Ю.І.)


Голова районної ради                                                     С.І. Дворник

Завантажити програму

БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 20.12.2007 м. Білопілля

Про районну програму по вшануванню
пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років
в Україні на 2008 рік

Розглянувши районну програму по вшануванню пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, розроблену райдержадміністрацією, районна рада відмічає, що органами місцевого самоврядування та виконавчої влади проведена певна робота з дослідження теми Голодомору 1932-1933 років в Україні на території району. З метою гідного вшанування пам'яті жертв Голодомору, відповідно до статті 3 Закону України „Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", районна рада вирішила:
1.    Затвердити районну програму по вшануванню пам'яті жертв Голодомору
1932-1933 років в Україні на 2008 рік (додається).
2.    Фінансовому управлінню райдержадміністрації (Нікітенко О.В.) при
формуванні районного бюджету на 2008 рік передбачити кошти на виконання
даної програми.
3.    Рекомендувати сільським, селищним, міським радам розробити
відповідні місцеві програми.
4.    Організацію виконання даного рішення покласти на районну державну адміністрацію (Місюра І.М.).
5.    Хід виконання даної програми розглянути у II кварталі 2008 року на сесії районної ради.
6.    Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань молоді, освіти та культури (Мозговий О.А.).Голова районної ради                С.І. Дворник

Завантажити програму

БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Шістнадцята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

Про затвердження програми
використання та охорони
земель Білопільського району
на 2008 -2015 роки

    Розглянувши проект програми використання та охорони земель Білопільського району на 2008 -2015 роки, розроблену відповідно до Закону України «Про охорону земель», з метою забезпечення виконання заходів, направлених на ефективне їх  використання,  охорону і підвищення родючості грунтів,  на підставі пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування України», районна рада вирішила:

1.Затвердити програму використання та охорони земель Білопільського району на 2008 – 2015 роки (додається).
2.Фінансовому управлінню райдержадміністрації при формуванні бюджету на 2008 рік та послідуючі роки передбачати кошти на виконання даної програми.
3.Організацію виконання завдань  та заходів програми у відповідності з визначеними термінами покласти на районну державну адміністрацію.
3.1.Відділу земельних ресурсів у районі, управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації, дочірньому агролісогосподарському підприємству «Білопільський агролісгосп», сільським, селищним, міським радам, землекористувачам, вжити необхідних заходів, спрямованих на виконання програми.
4.Хід виконання даного рішення заслуховувати щорічно в IV кварталі на сесії районної ради.
5.Рекомендувати сільським, селищним, міським радам розробити та затвердити місцеві програми використання та охорони земель на 2008 – 2015 роки.
6.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, соціального розвитку села, охорони навколишнього природного середовища.
   

Голова районної ради                        С.І.Дворник

Додаток
до рішення районної ради
від  20.12. 2007
Програма
використання та охорони земель
Білопільського району
Сумської області
на 2008-2015 роки


Білопілля – 2007 рік
 


РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Стан використання земель області

Земельний фонд Білопільського району Сумської області складає 144,3 тис. га. Площа сільськогосподарських угідь складає 123,4 тис. га, що становить 85,5% від загальної площі району і свідчить про високий рівень сільськогосподарського освоєння. Орні землі в районі складають 99,7 тис. га або 80,9% від загальної площі сільськогосподарських угідь  (таблиця 1).
Землі лісогосподарського призначення в районі займають 6,2 тис. га, що становить 4,3% від загальної площі району, а за обґрунтованими нормативами повинні займати 21%.
Внаслідок екстенсивного використання земельних ресурсів в районі збільшилась площа еродованих сільськогосподарських земель за період з 1961 року на 3,5 тис. га, що складає 2,8% від загальної площі сільськогосподарських угідь.
В результаті відсутності науково обгрунтованих сівозмін та необхідної кількості органічних та мінеральних добрив вирощування сільськогосподарських культур проводиться без дотримання ґрунтозахисної технології, що призводить до виснаження земель, зменшення родючості грунтів та їх деградації.
До 1991 року земля перебувала виключно у власності держави. В процесі здійснення земельної реформи відбувається перерозподіл земель за формами власності.
Розподіл земель за власниками землі та землекористувачами станом на 01.01.07р. (таблиця 2). Кількість землевласників та землекористувачів має тенденцію зростання.
Ці приклади підтверджують необхідність розробки регіональної програми використання й охорони земель для подальшого розроблення конкретних проектів оптимізації структури угідь, схем землекористування, схем рекультивації, розробки робочих проектів охорони земель, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, схем землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель та проектів землеустрою щодо консервації деградованих малопродуктивних і техногенно-забруднених земель.

2. Характеристика деградаційних процесів та їх вплив на стан земельних ресурсів

Надмірне розширення площі ріллі за рахунок схилових земель призвело до порушення екологічно збалансованого співвідношення земельних угідь: ріллі, природних кормових угідь, лісів та водойм, що негативно позначилося на стійкості агроландшафтів і обумовило значну техногенну ураженість екосфери. Особливу тривогу викликає зниження родючості ґрунтів району. Характерними деградаційними процесами в ґрунтах являються: щорічний від’ємний баланс гумусу, зниження вмісту поживних елементів, декальцинація грунтів, підвищення кислотності, погіршення фізичних, фізико-хімічних показників.
Загальна площа сільськогосподарських угідь, які зазнали згубного впливу водної ерозії, складає 3,5 тис. га (таблиця 3), в тому числі 1,2 тис. га орних земель (2,8 відсоток від загальної площі цих угідь). У складі еродованих земель обліковується 2,7 тис. га які відносяться до слабо-, середньо - та сильнозмитих ґрунтів. Завдяки проведеним в районі в 2000р заходам по залуженню вказаних земель значно зменшився поверхневий змив родючого шару грунту.
Поряд з площинною ерозією досить інтенсивно розвиваються процеси лінійного розмиву та яро утворення. Площа ярів та інших відкритих (без рослинного покриву) земель складає 152 га. Окремо виділяються яружно-балкові системи з інтенсивністю ерозії, що перевищує нормативи у 10-20 раз.
Останнім часом посилились процеси деградації ґрунтового покриву, які обумовлені техногенним забрудненням. Найбільшу небезпеку для навколишнього середовища представляє  забруднення ґрунтів, важкими металами, збудниками хвороб.
Площі деградованих і малопродуктивних ґрунтів особливо орних земель потребують постійного моніторингу на підставі даних якого можна вирішувати питання їх подальшого використання.
Таким чином, стан використання земельних ресурсів Білопільського району характеризується як напружений, зі значними диспропорціями, зокрема:
- надзвичайно високим, економічно та екологічно необґрунтованим рівнем господарського (передусім сільськогосподарського) освоєння території;
- стихійним формуванням нових землекористувань ринкового типу, шляхом оренди земельних часток (паїв), які характеризуються нестабільністю, дрібноконтурністю, черезсмужжям;
-   інтенсивним розвитком деградаційних процесів;
- недостатньою часткою земель природоохоронного, рекреаційного, оздоровчого, історико – культурного призначення;
- незадовільним нормативно – правовим та нормативно – технічним забезпеченням, що регулюють перерозподіл, використання та охорону земель.
Виходячи із соціально – економічної політики держави на найближчий період для подолання кризового стану у галузі використання та охорони земель необхідне проведення відповідних заходів. Дана проблема потребує комплексного вирішення, що можливо тільки на основі програмно – цільового методу, який забезпечує впровадження передових технологій, системного підходу до еколого – економічного обґрунтування та механізму реалізації, ув'язку наявних ресурсів з організацією виконання.

РОЗДІЛ ІI. ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ'ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ

1. Наміри та потреби використання земель

Наміри та потреби використання земель в районі, визначені у загальнодержавних програмах економічного, науково – технічного, соціального, національно – культурного розвитку, охорони довкілля, інших державних програмах, схемах розвитку галузей економіки, передбачають насамперед необхідність застосування заходів щодо охорони земель шляхом зменшення розораності, впровадження землеробства, яке б на меншій площі гарантувало більший вихід сільськогосподарської продукції, зменшення виробничих територій (особливо під відкритими розробками, кар'єрами, відповідними спорудами транспорту і зв'язку) з передачею вивільнених земель для інших видів використання та інше.
Територіальна організація земель потребує вдосконалення і поліпшення у використанні. Важливим методом використання земель сільськогосподарського призначення є їх екологічна оптимізація з урахуванням басейнової приналежності ділянок, наявності природних первісних осередків. Підвищення рівня потенційної і економічної родючості ґрунтів є стратегічним напрямком щодо інтенсифікації землеробства, удосконалення і зміцнення кормової бази тваринництва.
Гостро стоїть проблема раціонального лісокористування, збереження та відновлення лісів, оскільки їх безсистемні рубки призвели до негативних наслідків. Посадка різного роду лісонасаджень підвищить екологічний стан району, зменшить деградацію грунтів що в послідуючому принесе позитивний результат.
Серед стратегічних завдань щодо планування використання земель найважливішими на перспективу є:
- зменшення  розораності  земельного фонду;
- збільшення  лісистості  території;
- поетапне встановлення екологічно збалансованого співвідношення земельних угідь в зональних системах землекористування;
- дотримання екологічних вимог охорони земель при землевпорядкуванні територій;
- заборона відведення особливо цінних сільськогосподарських угідь для несільськогосподарських потреб;
- застосування економічних важелів впливу на суб'єкти землекористування.

2. Основні напрями використання та охорони земель

Система заходів, які передбачені Програмою, являє собою комплекс взаємопов'язаних технічних, організаційних, технологічних, господарських, екологічних та інших заходів, що направлені на ефективне використання земель, їх охорону і підвищення родючості ґрунтів. Ці заходи мають фінансове, матеріально – технічне, наукове, інформаційне і кадрове забезпечення.
Програмою передбачена система заходів з охорони земель сільськогосподарського та лісогосподарського призначення:
- обґрунтування і забезпечення досягнення раціонального землекористування;
- захист сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників від необґрунтованого їх вилучення для інших потреб;
- захист земель від ерозії, підтоплення, заболочування, вторинного засолення, переосушення, ущільнення, забруднення відходами побутовими та виробництва і техногенних процесів;
- збереження природних водно-болотних угідь;
- попередження погіршення естетичного стану та економічної ролі антропогенних ландшафтів;
- консервація деградованих і малопродуктивних сільськогосподарських угідь.

Програмою визначені основні напрями використання земель сільськогосподарського призначення:
- для виробництва сільськогосподарської продукції;
- для здійснення сільськогосподарської науково – дослідної та навчальної діяльності.

Землі сільськогосподарського призначення передбачено використовувати:
- фізичними особами – громадянами, юридичними особами – сільськогосподарськими підприємствами, установами та організаціями.

За цільовим призначенням сільськогосподарські землі будуть використовуватися фізичними особами:
- для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби;
юридичними особами:
- для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
- для дослідних і навчальних цілей, пропаганди передового досвіду, ведення сільськогосподарського виробництва.

Землі сільськогосподарського призначення передбачено використовувати з обмеженням щодо вирощування певних сільськогосподарських культур, розорювання сіножатей і пасовищ, використання деградованих, малопродуктивних, а також техногенно-забруднених земельних ділянок.
Передбачається проведення ґрунтових обстежень сільськогосподарських угідь, геоботанічних обстежень сіножатей та пасовищ.
Охорона земель сільськогосподарського призначення забезпечується на основі реалізації комплексу заходів щодо збереження продуктивності сільськогосподарських угідь, підвищення їх екологічної стійкості та родючості ґрунтів, впровадження екологічно та економічно обґрунтованих систем ведення сільського господарства з контурно – меліоративною організацією території та адаптованих до місцевих умов технологій, а також обмеження їх вилучення (викупу), у тому числі особливо цінних ґрунтів. Необхідно вводити ґрунтозахисні сівозміни і технології вирощування сільськогосподарських культур на основі передових технологій обробітку ґрунту, впроваджувати його безвідвальний обробіток з урахуванням грунтів та кліматичних умов нашого району, освоювати технологічні прийоми зниження негативного впливу на ґрунт технічних засобів і забезпечити застосування всього комплексу агротехнічних заходів.
Програмою передбачена система заходів з охорони земель сільськогосподарського призначення:
- захист земель від ерозії (організаційно-господарські, агротехнічні, лісомеліоративні, гідротехнічні заходи);
- рекультивація порушених земель;
- поліпшення сільськогосподарських земель, підвищення родючості ґрунтів;
- консервація малопродуктивних і деградованих земель  шляхом залуження (самозалуження) та заліснення.
Передбачається формування лісомеліоративних систем з поліфункціональними властивостями, які об'єднують поряд з лінійними елементами захисних насаджень і площині. В системі захисних лісонасаджень переважатимуть стокорегулюючі лісосмуги, насадження навколо водойм, прияружні та прибалкові насадження, що забезпечать створення на схилових землях потрібного каркасу з вираженими меліоративними функціями.
Окрім лінійної системи захисних лісонасаджень в агроландшафтах передбачається створення суцільних протиерозійних і водоохоронних лісових насаджень на деградованих, малопродуктивних та забруднених землях на площі 270 га (таблиця 4) та ярах і балках, кам'янистих місцях і на пісках, вздовж магістральних доріг, річок та навколо водойм на площі 91 га (таблиця 5).
Всього на період до 2015 року передбачається проведення заходів по створенню системи захисних лісових насаджень на площі, яка складає 361га.
В результаті впровадження цих заходів, спрямованих на охорону навколишнього природного середовища, лісистість Білопільського району з 4,3 до 4,6 відсотка в 2015 році.
Виконання заходів, передбачених Програмою, забезпечить удосконалення використання земель водного фонду:
- річок, озер, інших водних об'єктів, боліт, прибережних захисних смуг вздовж річок та навколо водойм;
- гідротехнічних та інших водогосподарських споруд і каналів, а також земель, виділених під смуги відведення для них;
Землі водного фонду передбачаються для постійного використання спеціалізованими державними водогосподарськими організаціями, тимчасового користування – юридичними і фізичними особами.

3. Заходи з підвищення родючості грунтів

Систематичне сільськогосподарське використання земельного фонду району потребує постійного контролю за станом його родючості, реакцією та сольовим режимом ґрунтового середовища, а також  рівнем забруднення важкими металами, радіонуклідами, стійкими пестицидами та іншими токсикантами. Це завдання виконує Сумський центр “Облдержродючість” шляхом проведення агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення.
Стабілізація і відновлення родючого потенціалу ґрунтів Білопільського району справа цілком реальна за умови виконання наступних заходів:
- внесення підвищених доз органічних добрив (гною, компостів, соломи, сидератів, торфу тощо);
- застосування обґрунтованих доз і співвідношень елементів живлення мінеральних добрив;
- вапнування та гіпсування грунтів.
Органічним добривам  належить провідна роль у призупиненні сталої тенденції зниження вмісту гумусу і досягнення його бездефіцитного балансу в ґрунтах району. У практиці сільськогосподарського виробництва широко використовуються органічні добрива антропогенного походження - такі, як підстилковий гній, гноївка, компости на основі гною, пташиний послід, вторинна продукція рослинництва, сидерати, солома та ін. Окрему групу становлять органічні добрива природного походження. З них давно відомі торф низинних боліт, який використовувався для безпосереднього внесення, так і для приготування компостів. До них також відносяться мул ставків, порівняно нові для споживача озерні сапропелі та зовсім нові  органо-мінеральні суміші на основі  торфу :  органо-мінеральні добрива (ОМД) як в чистому вигляді, так і збагачені вуглеамонійними солями ( ВАС).
Мінеральні добрива є найбільш дійовим і ефективним засобом підвищення врожайності сільськогосподарських культур. Але їх широке використання призводить до інтенсивної руйнації гумусного шару, а саме зміни його природного мікробіологічного складу та мінералізації, що, в свою чергу, веде в цілому до не відновлюваного погіршення якості оброблюваних земель. В той же час їх виробництво базується значною мірою на імпортній сировині, на використанні складних технологій, тому реальна вартість добрив висока, а відпускні ціни інколи перевищують можливий економічний ефект від їх застосування. В сучасних економічних умовах сільгосппідприємств і фермерських господарств, при існуванні значного диспаритету цін на промислові товари і сільськогосподарську продукцію використання мінеральних добрив може виправдовуватися лише відчутним економічних ефектом.
Одним із важливих заходів докорінного покращання ґрунтових умов вирощування сільськогосподарських культур і підвищення ефективності добрив є вапнування грунтів, що обумовлюється, поряд із зменшенням негативного впливу самої кислотності, також покращанням азотного живлення рослин внаслідок активізації позитивних мікробіологічних процесів, підвищення рухомості ґрунтових запасів фосфору і калію.

РОЗДІЛ III. СТРОКИ ТА ЕТАПИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Визначено два етапи реалізації заходів Програми відповідно до гостроти потреби в них, наявності матеріально – технічних, фінансових і трудових ресурсів, рівня нормативно – правового і нормативно – технічного забезпечення.
На першому етапі виконання програми (до 2011 р.) передбачається здійснити найбільш невідкладні і ефективні заходи щодо використання та охорони земель, які забезпечуватимуть досягнення суттєвого економічного і соціального ефекту, припинення деградації ґрунтів на найбільш напружених територіях.
На другому етапі виконання програми (2011-2015 рр.) передбачається впровадження заходів на територіях з відносно задовільним станом земельних ресурсів.

РОЗДІЛ IV. РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ

Потреба в коштах і джерелах фінансування для забезпечення обсягів робіт, передбачених регіональною Програмою, визначена відповідно до чинного законодавства. Основою для розрахунків є Закони України “Про охорону земель”, “Про плату за землю”, “Про землеустрій”. Питомі показники вартості обсягів робіт визначені по нормативах і даних, що фактично склалися.
Фінансування заходів, передбачених Програмою, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету (фінансування Програми “Ліси України”), місцевих бюджетів (кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва), власників землі і землекористувачів, а також інших джерел, передбачених законом.
Створення лісових насаджень передбачається за державні бюджетні кошти, передбачені Державною програмою “Ліси України”.
За рахунок коштів місцевих бюджетів (кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва) здійснюється:
- освоєння земель для сільськогосподарських потреб (рекультивація покинутих господарських дворів, хуторів і т.д.);
- консервація еродованих, деградованих та малопродуктивних земель;
- поліпшення сільськогосподарських угідь;
- виконання робіт щодо відновлення земель, якщо погіршення їх якості відбулось не з вини власників і користувачів земельних ділянок;
- будівництво та реконструкція протиерозійних гідротехнічних споруд;
- економічне стимулювання впровадження заходів щодо використання та охорони земель і підвищення родючості грунтів відповідно до регіональних програм;
- створення лісосмуг, насадження по берегах річок, на ярах, балках та пісках;
- здійснення інших заходів щодо охорони земель;
- впровадження автоматизованої системи контролю за  станом використання та охороною земель;
- вапнування кислих грунтів.
За рахунок коштів землевласників та землекористувачів здійснюється:
- проведення культуртехнічних робіт;
- проведення протиерозійних агротехнічних заходів;
- поліпшення сіножатей і пасовищ;
- внесення органічних і мінеральних добрив;
- вапнування кислих ґрунтів;
- внесення органічних і мінеральних добрив;
- посів сидератів.
Загальна вартість комплексу робіт складає 56265тис.грн, у тому числі за Державною програмою “Ліси України” – 1559,2тис.грн., за рахунок коштів місцевих бюджетів – 1332тис.грн, за рахунок коштів власників землі та землекористувачів – 53374тис.грн (у цінах 2007 року) (таблиця 14,15,16).

РОЗДІЛ V. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
З урахуванням виділених на реалізацію програми засобів щорічно уточнюються цільові показники, обсяги робіт, організується оформлення бюджетних заявок і відповідних контрактів на конкурсній основі з її виконавцями. Звіти за рік надаються до 1 лютого наступного року.
Контроль за виконанням заходів Програми покладається на Білопільський районний відділ земельних ресурсів та управління з контролю за використанням і охороною земель, ДП “Білопільський агролісгосп”,  управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, Державне управління екології та природних ресурсів у Сумській області.
Завданням державного контролю за реалізацією Програми є забезпечення виконання заходів і завдань в установлені строки, досягнення передбачених цільових показників, забезпечення використання фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів за призначенням.
У процесі здійснення заходів та завдань, передбачених Програмою, проводиться моніторинг її реалізації.
Білопільський районний відділ земельних ресурсів в разі необхідності вносить пропозиції до районної ради щодо коригування заходів і завдань Програми.
Однією з передумов подальшого реформування земельних відносин є запровадження сучасного інформаційного забезпечення ринку землі та процесів по управлінню земельними ресурсами. Джерелом такої інформації повинна слугувати автоматизована система, головною метою запровадження якої є контроль за станом використання і охорони земельних ресурсів району.
Об’єктом автоматизації АС є земельні ресурси району, які дають змогу створити єдину систему заходів по встановленню факту виникнення або припинення існування земельної ділянки, як об’єкта права власності і права користування та всебічного вивчення її правового, природного та господарського стану шляхом здійснення реєстрації земельних ділянок та прав власності, кадастрових зйомок, бонітування грунтів, оцінки земельних ділянок та обліку кількості та якості земель.

РОЗДІЛ VI. ОЧІКУВАНІ КІНЦЕВІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Виконання передбачених Програмою заходів і завдань дасть змогу:
- оптимізувати структуру земельних угідь;
- зменшити сільськогосподарську освоєність і розораність території;
- збільшити площі земель з природними ландшафтами до рівня, достатнього для збереження ландшафтного і біологічного різноманіття;
- створити єдину та завершену систему лісомеліоративних насаджень у долинах річок і на вододілах;
- здійснити консервацію деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель шляхом заліснення;
- здійснити рекультивацію порушених земель;
- створити та упорядкувати водоохоронні зони і прибережні смуги водних об'єктів, запровадити особливий режим використання земель на ділянках витоку річок;
- розробити природно-сільськогосподарське, еколого-економічне, ґрунтово-ерозійне та інші види районування земель, які узагальнюють уявлення про земельний фонд і є основою інформаційної бази та обґрунтування системи природоохоронних заходів;
- запровадити цілісну систему нормативно – правових та нормативно – технічних актів у галузі використання та охорони земель;
- запровадити періодичне ґрунтове обстеження;
- вдосконалити моніторинг на землях всіх форм власності;
- посилити державний характер землеустрою і вдосконалити управління земельними ресурсами та посилити контроль з використання та охорони земель.
Поетапна реалізація Програми шляхом здійснення комплексу організаційних, правових, еколого-економічних та інших заходів дозволить зупинити процеси деградації ґрунтового покриву, мінімізувати, перш за все, ерозійні процеси, створити стійку систему нарощування біоресурсного потенціалу земель та підвищити економічну ефективність їх використання.
В економічній сфері – підвищення ефективності суспільного виробництва завдяки більш раціональному використанню природно – ресурсного потенціалу земель, демографічних, природних та економічних ресурсів, поселенської мережі та ін.
В екологічній сфері – раціональне використання та охорона земель, збагачення довкілля природними елементами ландшафтів, забезпечення техногенно-екологічної безпеки життєдіяльності людини шляхом обґрунтування, зокрема, екологічно-припустимих рівнів та режимів використання земель та ін.
В соціальній сфері – це створення та підтримання повноцінного життєвого середовища, збереження та створення нових робочих місць, усунення суттєвих регіональних відмінностей в умовах життя, забезпечення рівнодоступності всіх громадян до ресурсів людського розвитку.
Виконавці робіт з охорони та поліпшення земель за кошти місцевих бюджетів визначаються відповідно до Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.
Тадлиці  1-16  є невід’ємною частиною програми.

Завантажити таблиці