Білопільська районна рада

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

Про механізм чи процедуру представлення громадськості

Печать
Відповідно до ст.1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада є представницьким органом місцевого самоврядування .Політичні партії, громадські, організації, професійні спілки та їх об'єднання мають право вносити  пропозиції з питань, що стосуються життєдіяльності територіальних громад Білопільського раону на розгляд районної ради. Виборці надають депутатові районної ради доручення на зборах під час його звітів чи зустрічей та особистих прийомів відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Депутат районної ради, як представник інтересів виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси виборців, виконувати їх доручення в межах свої повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. Місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому порядку, підлягає обов'язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи. Рішення ради, прийняте з питання, внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи, обнародується в порядку, встановленому представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади.
Відповідно до Закону України „Про звернення громадян” посадові особи районної ради зобов'язані розглянути звернення та пропозиції громадян і не пізніше ніж у визначений Законом України термін прийняти рішення або дати обгрунтовану відповідь.
 Посадові особи проводять особистий прийом громадян у порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян».