• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

05.12.2018

Печать

05 грудня світ відзначає 140 річницю від дня народження видатного українського поета, драматурга, прозаїка, громадського діяча, нашого славного земляка Олександра Олеся. В нашому районі з цієї нагоди відбувся ряд заходів за участі районного керівництва, літературно-мистецької спільноти, працівників культури, освіти, учнів шкіл, громадськості.

О 10.30 в читальній залі центральної районної бібліотеки ім. О. Олеся
відбулася презентація збірки художніх творів переможців відкритого щорічного літературно - мистецького конкурсу  для дітей  та молоді             ім. О.Олеся  «…І розітнувсь мій перший спів…» та зустріч творчої молоді з лауреатами Премії ім. О. Олеся.
В Україні існує декілька премій та конкурсів імені Олександра Олеся. Поетів рядок «І розітнувсь мій перший спів…» став назвою щорічного літературно - мистецького конкурсу для дітей  та молоді, оголошеного у 2007 році.
Слід зазначити, що за час дії відкритого літературно-мистецького конкурсу ім. О.Олеся у ньому взяли участь більше 1000 дітей і юнацтва.
Цього року в конкурсі взяли участь 99 конкурсантів. Серед них - учні загальноосвітніх шкіл Білопільського, Ямпільського, Роменського районів, міста Суми та студенти вищих навчальних закладів області.
Переможцями номінації „Кращий літературний твір у віковій категорії 9-14 років” стали:
1 місце -  Гвоздецька Каріна;  
2 місце - Савченко Анастасія;
3 місце - Гвоздецька Альбіна.
У віковій категорії 15-21 рік перемогу здобули:
1 місце -  Бугера Катерина;
2 місце - Дубовик Катерина;
3 місце - Заковоротна Катерина.
Заохочувальна преміями відзначені - Клочко Руслана, Стецюра Марія, Піддубна Катерина, Овчаренко Антоніна.
Відзначені подяками журі за оригінальність і креативність Єйбог Настя, гурток „Витинанка” Павлівського СБК, Комарова Аліна та Кулак Дар’я.
Збірка творів переможців конкурсу побачила світ у сумському видавництві „Територія” у листопаді 2018 року. Її впорядником стала директор музею О.Олеся, член журі конкурсу Наталія Клепальська.

Об 11.30 біля Центральної районної бібліотеки ім. О. Олеся відбувся літературний флешмоб „Читаємо Олеся”, де всі бажаючі мали змогу продекламувати твори видатного земляка.

З 12.00 пройшло покладання квітів до пам`ятного знаку у сквері ім. О. Олеся та меморіальної дошки на будинку, де народився О. Олесь.

З 13.30 у фойє Районного будинку культури працювала виставка картин Ганни Сергеєвої, члена Національної спілки художників України, творів художників Сумщини, присвячених 140-річчю від дня народження О. Олеся та творчих робіт переможців літературно-мистецького конкурсу „... І розітнувсь мій перший спів...”