Білопільська районна рада

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

Відзначили 141-у річницю від дня народження Олександра Олеся

Печать
5 грудня Білопільщина святкувала 141 річницю від дня народження співця краси і сили кохання, природи і долі рідного краю, поета надій і віри Олександра Олеся (Олександра Івановича Кандиби). Талант Олександра Олеся увібрав у себе могутній дух народу, його віру в краще майбутнє. О.Олесь був не лише видатним поетом, у першу чергу ліриком, а й талановитим драматургом, автором багатьох прозаїчних творів,  цікавої літератури для дітей. Він відомий як перекладач з інших мов – білоруської, болгарської, польської, сербської, німецької, англійської. Олександру Олесю належить почесне місце в історії української літератури.

Святкові заходи розпочалися покладанням  квітів до пам’ятного знаку у сквері ім. О.Олеся та будинку, в якому народився поет, екскурсія до музею, презентація виставки учасників та переможців конкурсу щорічного  відкритого  літературно-мистецького конкурсу для дітей та молоді імені Олександра Олеся «… І розітнувсь мій перший спів…»
Літературно – мистецьке  свято «Бринять моїх пісень потоки» зібрало в приміщенні Білопільської центральної районної бібліотеки імені О.Олеся  багато гостей, друзів,  переможців конкурсу, шанувальників творчості великого поета, усіх, хто живе й дихає поезією, цінує її красу та неповторність. Серед присутніх - голова Білопільської районної державної адміністрації В. Ф. Верещагін та виконуючий  обов’язки голови Білопільської районної ради  В. І. Відуєв, голова Білопільської ОТГ  Ю. В. Зарко, депутати Сумської обласної ради А.Кисіль, Н.Є Калініченко,  депутат  Білопільської районної ради Лютий В.О., письменник, поет , лауреат Всеукраїнської премії імені О.Олеся Іван Головченко, гості із Харківської області.
У своїх виступах керівники, депутати говорили  про значення популяризації творчості  Олександра Олеся, виявлення  та підтримку  творчих дітей та молоді, відродження  мистецькі традиції рідного краю. Особливо урочиста та святкова була  церемонія нагородження переможців конкурсу. Діти та молодь отримали не лише дипломи та премії, а і відзнаки та  подарунки від Ю. В. Зарка, депутатів А.Ю. Кисіля, Н.Є Калініченко,   Лютого В.О., Слинька М.І.
Музичним подарунком для білопільців став віночок українських пісень у виконанні гостей свята - гурту «Всесвятські переспіви», який завітав на свято із  смт. Старий Мерчик Валківського району Харківської області.
Прикрасили свято і виступи учасників художньої самодіяльності Білопільського районного будинку культури, у виконанні яких звучали українські пісні та пісні на слова О.Олеся.
Літературно-мистецьке Олесеве  свято  стало справжньою поетично-пісенною  даниною пам’яті поету-земляку, його ніжних струн поезії, краса, одвертість і схвильованість якої до сьогодні чарують нас.