Білопільська районна рада

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

Податкова інформує 14.02.2020

Печать

Увага! Діє нова форма податкової деклараціі про майновий стан  та доходи

Управління у м. Сумах Головного управління ДПС у Сумській області нагадує, що триває деклараційна кампанія 2020. В управлінні інформують, що з 1 січня 2020 року декларація про майновий стан і доходи зазнала змін і подається за новою формою.

 

Зміни затверджені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859» оновлено форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та інструкцію про її заповнення. В оновленій Декларації є деякі особливості, а саме:
•    у рядку 8 «Категорія платника» доповнено новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;
•    у розділі ІІ «Доходи, які включаються до загального оподатковуваного доходу» Декларації окремо виділено доходи:
•    «Дохід, нарахований (виплачений, наданий) у формі винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно – правового характеру»;
•    «дохід, отриманий від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси орендодавця».
Крім того, передбачено три додатки до Декларації:
•    Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (додаток Ф1);
•    Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих само зайнятою особою (додаток Ф2);
•    Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку з використанням права на податкову знижку (додаток ФЗ).
Шановні громадяни! Подати декларацію про майновий стан та отримати консультацію щодо її заповнення ви можете у Центрі обслуговування платників за адресою: м. Суми, площа Покровська, 2.   Фахівці управління у м. Сумах чекають на вас.


Не забувайте повідомляти податкову при прийнятті нового робітника


Управління у м. Сумах Головного управління ДПС у Сумській області інформує, що у відповідності до Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року  № 322-VIII із змінами та доповненнями встановлено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та подання повідомлення до територіальних органів Державної податкової служби.

Роботодавець до початку роботи найманого робітника зобов’язаний повідомити органи ДПС про прийняття працівника на роботу.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) складають при укладанні безстрокового трудового договору, строкового трудового договору та контракту.
Нагадуємо, що Повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою – підприємцем до територіальних органів ДПС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
•    засобами електронного зв’язку;
•    на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
•    на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Шановні роботодавці! Будьте уважні, адже порушення законів про працю тягнуть за собою чималу суму штрафу.


Запрошуємо власників земельних ділянок на звірку


Управління у м. Сумах Головного управління ДПС у Сумській області запрошує громадян – власників та користувачів земельних ділянок на звірку даних, на підставі якої контролюючі органи нараховуватимуть податкові зобов’язання з плати за землю.
Звертаємо увагу, що облік фізичних осіб – платників плати за землю та нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.
Для достовірного обліку об’єктів оподаткування платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки (п.286.5 ст.286 Податкового кодексу України) для проведення звірки даних щодо:
- розміру площі земельної ділянки, яка перебуває у власності та/або користуванні платника податку;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
У випадку виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган протягом десяти робочих днів проводить перерахунок суми податку і надсилає (або вручає) платнику податку нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
В управлінні нагадують, що фізична особа, яка має право на пільгу та є власником декількох земельних ділянок одного виду використання, до 1 травня 2020 року має подати письмову заяву про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Заява подається у довільній формі до органу фіскальної служби за місцем знаходження земельної ділянки.
Пільга застосовується до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано зазначену заяву.
До категорії пільговиків належать інваліди першої і другої груп, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери за віком та ветерани війни.


Легалізація трудових відносин - на захисті прав найманих працівників


На виконання доручення Прем’єр - міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 №2313/0/1-20 органами Державної податкової служби, Держпраці, Пенсійного фонду України, Державної служби зайнятості, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, іншими органам виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проводяться спільні масово-роз’яснювальні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості населення. Заходи проводитимуться для підвищення відповідальності роботодавців під час виконання законодавства про працю та виявлення тих, які використовують неоформлену найману працю. Крім того, вони передбачають проведення зустрічей з платниками та відвідування місць здійснення їх діяльності.
В управлінні у м. Сумах Головного управління ДПС у Сумській області інформують, що офіційне оформлення трудових відносин – це запорука у соціальному захисті найманої праці, забезпечення оплати лікарняних та відпустки, накопичувальна система загального стажу робітника, гарантоване отримання пенсії і т.п.
Працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, що супроводжується повідомленням про такий прийом органа Державної податкової служби.
Слід пам’ятати, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, а отже і можливість фінансування державних програм соціального спрямування.
В управлінні акцентують увагу, що вже починаючи з лютого 2020 року за встановлені факти неоформленої найманої праці до порушників законодавства будуть вжиті контрольно-перевірочні заходи із застосуванням штрафних та фінансових санкцій.