Білопільська районна рада

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

Рішення 29 сесії, 5 скликання

Печать
БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
С
УМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Двадцять дев'ята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 15.10.2009                                 м. Білопілля

Про звернення депутатів районної ради
з приводу фінансування установ,
що утримуються за рахунок державного
бюджету

          Розглянувши звернення депутатів районної ради з приводу фінансування установ, що утримуються за рахунок державного  бюджету, відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", районна рада вирішила:

    1. Затвердити текст звернення депутатів районної ради з приводу фінансування установ, що утримуються за рахунок державного  бюджету  (додається).
    2. Доручити заступнику голови районної ради Чібарю Ю. В. направити дане звернення Прем`єр-міністру України Тимошенко Ю. В., голові Сумської обласної державної адміністрації Лаврику В. П., голові Сумської обласної ради Токарю В.М.


Заступник голови районної ради                                                           Ю. В. Чібарь

Прем`єр-міністру України
Тимошенко Ю. В.

Голові Сумської обласної державної адміністрації
Лаврику М. І.

Голові Сумської обласної ради
Токарю В. М.

Звернення
депутатів районної ради
з приводу фінансування установ, організацій, що утримуються
за рахунок державного бюджету

В період опалювального сезону питання теплозабезпечення має чи не найбільший соціально-значущий вплив і є вагомим показником  результативності  діяльності влади, її спроможності вирішувати нагальні питання території, належним чином захищати інтереси мешканців.  
Всі зусилля, спрямовані місцевими органами влади на виконання вимог  уряду  щодо максимального  погашення боргів за спожите теплопостачання  та розрахунків за газ,  мають у нас в районі вагомий результат. Станом на 15.10.09 ми не маємо заборгованості з місцевих бюджетів за теплопостачання та спожиті енергоносії.
Та такі показники, на жаль, не є запорукою подальшого існування головної теплопостачальної  організації району ТОВ "Тепло" і гарантією подальшого тепла в оселях та установах,  адже  до єдиних теплопостачальних мереж на сьогодні під`єднано і установи та організації, розрахунки  за теплопостачання яких здійснюється за рахунок державного бюджету.
Цілий ряд державних установ не мають коштів для проведення розрахунків за теплопостачання, оплату енергоресурсів до кінця 2009 року. Деякі установи мають борг станом на 12.10.09 ще за минулий опалювальний сезон: районна прокуратура - 10,6 тис. грн., територіальне управління державної судової адміністрації - 37 тис. грн., державна податкова інспекція - 5,5 тис. грн.  По районній державній адміністрації  до кінця цього року не вистачає близько 40 тис. грн. для оплати теплопостачання.
При плануванні кошторисів на 2009 рік кошти на опалення було заплановано в повному обсязі, однак, через підвищення тарифів на опалення більш ніж удвічі, фінансові ресурси було використано ще до закінчення опалювального сезону 2008-2009 р.р  - у квітні 2009 року. На даний час резервів для проплати коштів за опалення з 15 жовтня 2009 року райдержадміністрація не має, оскільки додаткові ресурси на покриття різниці в тарифах з державного бюджету не надходили.    В такому випадку можливою є ситуація з виникненням позабюджетної заборгованості, коли рахунки за надані послуги з теплопостачання неможливо оплатити.
Така ж,  або, в цілому, подібна ситуація складається з більшістю установ, що фінансуються з державного бюджету - районним судом, виконавчою службою, відділом внутрішніх справ, військкоматом та ін. При цьому теплозабезпечення деяких установ є життєво важливим - недотримання температурного режиму в приміщенні архівного відділу райдержадміністрації може призвести до непоправної втрати документів, що належать до Національного архівного фонду. А про яке якісне надання послуг соціально незахищеним верствам населення може йти мова у холодних приміщеннях управління праці та соціального захисту?
Разом з тим, частка коштів, що мають сплачуватися державними установами ТОВ "Тепло" (головному постачальнику послуг з опалення м. Білопілля) в загальній сумі є досить значною, понад 300 тис грн. Лише до кінця поточного року.
В минулому опалювальному сезоні питань з оплатою послуг з теплопостачання по державних установах не виникало, загальний рівень розрахунків по району за спожиті енергоносії є одним з найвищих по області - за дев`ять місяців 2009 року  - 105 відсотків від спожитого. Однак, оплатити з районного бюджету послуги за теплопостачання державним установам неможливо - це буде грубим порушенням ч. 2 ст. 85 Бюджетного кодексу України.
Ці питання районна державна адміністрація неодноразово порушувала і перед   керівництвом вищого рівня установ, організацій, служб, які працюють на території району, і перед керівництвом області. Та, на жаль, проблема не вирішена, бо кошти на проплату опалення закладаються винятково в державному  бюджеті. Їх відсутність може призвести до зриву опалювального сезону в районі, адже за борги за газ будуть відключені котельні, які опалюють не лише державні установи,  а й лікарні, дитячі садки, школи, житловий фонд. Такий розвиток подій може мати непередбачувані наслідки для території.
Депутатський корпус Білопільської районної ради  звертається  до Вас  з проханням допомогти в цій непростій ситуації та забезпечити  необхідні бюджетні призначення а також своєчасне і повне фінансування установ, що утримуються за рахунок державного бюджету, в тому числі, коштами на оплату теплопостачання та спожитих енергоресурсів.


БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
С
УМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’яте скликання
Двадцять дев'ята сесія
Р І Ш Е Н Н Я

від 15.10.2009                                 м. Білопілля

Про уточнення найменувань
населених пунктів села Машарі
і села Павленкове та зміну категорій
населених пунктів селища Амбари і
селища Лідине Білопільського
району Сумської області

Керуючись пунктом 26 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", у зв'язку з невідповідністю найменувань  сіл Мошари та Павленки, які вживаються на місцевому рівні, їх офіційним назвам село Машарі та село Павленкове відповідно до електронного довідника "Україна.Адміністративно-територіальний устрій." та до КОАТУУ, а також у зв'язку з невідповідністю категорій населених пунктів станції Амбари та села Лідине , які вживаються на місцевому рівні, їх офіційним категоріям - селище Амбари і селище Лідине , враховуючи той факт, що на даний час в цих населених пунктах відсутні будь-які підприємства, організації і вони вже не відповідають категорії селища, відповідно до рішень Верхосульської, Коршачинської, Супрунівської сільських рад та Улянівської селищної ради,  районна рада вирішила:

1.    Порушити клопотання перед Сумською обласною радою про уточнення найменувань населених пунктів села Машарі Верхосульської сільської ради та села Павленкове Улянівської селищної ради щодо їх офіційного обліку та про зміну категорій  населених пунктів селища Амбари  Коршачинської сільської ради та селища Лідине Супрунівської сільської ради на село Амбари та село Лідине, для подальшого внесення змін до обліку адміністративно-територіальних одиниць Сумської області.
2.    Контроль за виконанням покласти на постійну комісію мандатну, з питань регламенту, законності, правопорядку та територіального устрою (Нагорний М.М.).
      

Заступник голови  районної ради                                        Ю.В.Чібарь